Подiлитись
12/07/2022
Успішно розвивалися попри перешкоди

У травні 2022 року завершилася майже дворічна програма Фонду Східна Європа “3D Project: розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство за часів пандемії та в майбутньому”. Соціологічна компанія Vox Populi Agency провела її незалежне зовнішнє оцінювання . Згідно з результатами дослідження, незважаючи на початок війни, який припав на фінальну стадію реалізації, Програма впевнено досягла очікуваних результатів на рівні впливу.

Діяльність Програми полягала в подоланні наслідків і негативного впливу пандемії COVID-19 на розвиток громадянського суспільства, посиленні спроможності організацій громадянського суспільства, в тому числі й інституційної спроможності власне Фонду Східна Європа.

В межах Програми розробляли навчальні курси для організацій, залучали їхніх представників до проходження навчання онлайн, адміністрували грантову і акселераційну програми із розроблення цифрових продуктів громадськими організаціями, проводили коучингову програму для лідерів ГО. Діяльність, орієнтована на посилення спроможності Фонду, стосувалася системного навчання і супроводу співробітників організації у впровадженні інструментів належного врядування у проєктному менеджменті, фінансовій, адміністративній і комунікаційній сферах. 

Учасники і учасниці Програми – всіх без винятку компонентів – зазначають, що участь у заходах – навчанні, грантовій програмі, акселераційному компоненті та у внутрішньому Проєкті (для співробітників Фонду) – була ефективною.

За результатами опитування представників ОГС, які брали участь у Програмі, в межах фінального незалежного оцінювання, 93,75 % респондентів стверджують, що покращили навички застосування інноваційних інструментів та знань у операційній діяльності ОГС, 94,1 % опитаних покращили навички аналізу політики, управління проєктами, збору коштів та бюджетування, комунікації та адвокації, 68,75 % опитаних представників ОГС покращили доступ до ухвалення рішень на місцевому рівні, 82 % опитаних підвищили здатність ефективно виконувати діяльність у режимі карантину.

У цілому всі здобутки Програми посилили ефективність діяльності самих організацій та їхніх представників або допомогли також бути більш гнучкими у роботі зі своїми цільовими аудиторіями.

Запрошуємо ознайомитися з повним текстом дослідження та короткою презентацією за посиланням.

Програма «3D Project: розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство за часів пандемії та в майбутньому» реалізовувалася Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу та тривала від жовтня 2020 року по квітень 2022 року.