Подiлитись
Підтримка Кримської платформи

Програма «Підтримка Кримської платформи: час нагадати, що Крим – це Україна» виконується Фондом Східна Європа за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), має на меті вироблення ефективних підходів до процесів реінтеграції Криму, а також – покращення операційної спроможності Офісу Кримської платформи.

Кримська платформа – консультативний і координаційний формат, ініційований Україною у 2021 році з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на тривалу окупацію Криму, посилення міжнародного тиску на росію, а також досягнення головної мети – деокупації півострова та цілковите відновлення суверенітету України.

Від самого початку заснування Кримської платформи Фонд Східна Європа був надійним партнером цієї ініціативи. Влітку 2021 року, перед проведенням першого саміту Кримської платформи, Фонд Східна Європа та Міністерство закордонних справ України підписали меморандум про взаєморозуміння. Восени 2021 року Фонд підписав меморандум про співпрацю з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим (яке одночасно діє як національний Офіс Кримської платформи), спрямований на досягнення цілей Спільної декларації учасників Міжнародної Кримської платформи. 

Цілі програми:

  • Посилення роботи Офісу Кримської платформи, пов’язаної з адвокацією та комунікаціями. Адже ефективна взаємодія із міжнародними стейкхолдерами допоможе краще представити позицію та погляди України.
  • Покращення інституційної спроможності Кримської платформи для розроблення структурованого підходу для підтримки процесів остаточної реінтеграції Криму. Адже в Офісу Кримської платформи – безліч завдань: від участі у підготовці законопроєктів – до розроблення стратегій та аналітичних документів. 

Тому в межах програми заплановано багато адвокаційних заходів – міжнародних візитів, а також експертні й політичні дискусії. Зважаючи на важливість ефективних комунікацій, буде оновлений офіційний сайт Кримської платформи, а також підтриманий розвиток сторінок Платформи у соціальних мережах.

Програма забезпечить інституційний розвиток Офісу Кримської платформи, залучивши до його роботи найкращих українських та міжнародних експертів. 

Фонд Східна Європа також планує розроблення онлайн-курсу про те, яким чином має бути побудована взаємодія між громадянським суспільством та органами влади, щоб експертні дослідження чи інші напрацювання були використані у процесі формування державної політики. Також у межах програми буде підготовлений короткий адвокаційний фільм про важливість деокупації Криму.

Програма триватиме від жовтня 2022 року по березень 2023 року та є логічним продовженням попередньої, що реалізовувалась від грудня 2021 року по лютий 2022 року.