Подiлитись
23/03/2023
Про Крим

Новий онлайн-курс «ProKrym: державна політика реінтеграції Криму» присвячений історії Кримського півострова, українській політиці деокупації та реінтеграції, протидії російській агресії. 

У 2014 році РФ тимчасово окупувала Автономну Республіку Крим та місто Севастополь. Відтоді Україна провадить рішучу боротьбу задля деокупації Кримського півострова, відновлення державного суверенітету та територіальної цілісності. Країна здійснює дипломатичні, економічні, гуманітарні, безпекові та інформаційні заходи. 

Зараз територія АР Крим та м. Севастополь вимушено відірвана від правового поля України. Проте державою за цей час було сформовано бачення напрямів політики деокупації та реінтеграції Криму та його населення у різних сферах. Одним із результатів цієї роботи стало заснування у 2021 році Міжнародної Кримської платформи. Це майданчик для консолідації міжнародних зусиль для деокупації українського півострова. 

У новому онлайн-курсі «ProKrym» йдеться про: 

  • історію Кримського півострова, зокрема й у контексті розвитку корінних народів та українців
  • основні події та наслідки тимчасової окупації для півострова та його населення
  • ключові нормативно-правові акти, позиції України щодо термінології та окремих важливих питань, пов’язаних із тимчасовою окупацією
  • кримські органи державної влади, що тимчасово переміщені та діють на підконтрольній Уряду території України
  • позиції міжнародних інституцій у контексті тимчасової окупації частини території держави
  • міжнародні судові процеси між Україною та Росією 

Усі лекції курсу мають кримськотатарські субтитри.

Ведучими курсу стали відомі українські журналісти Вадим Карп’як та Ірина Славінська. А у бонусному відеоінтерв’ю свої коментарі про Крим дали українські експерти і представники органів влади Таміла Ташева, Ірина Верещук, Антон Кориневич, Ігор Поночовний, Марія Томак, Арсен Жумаділов, Альона Луньова, Ольга Скрипник, Андрій Іванець. Розробниці курсу – відомі українські експертки Дар’я Свиридова і Юлія Тищенко.

Після навчання та успішно складеного фінального тесту слухачі отримають сертифікат із 0,2 кредитами ЄКТС. 

Реєстрація на безкоштовний онлайн-курс «ProKrym: державна політика реінтеграції Криму» доступна за посиланням http://bit.ly/40ucjHC 

Курс розроблений у межах Проєкту «Підтримка Кримської платформи: час нагадати, що Крим – це Україна», що виконується Фондом Східна Європа за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).