Попри всю драматичність обставин, зараз деокупація Кримського півострова здається значно ближчою, ніж це було до російського повномасштабного вторгнення. Україна готується до реінтеграції Криму.
Це один із очевидних пріоритетів для Президента України, який часто наголошує, що українська перемога означає повернення контролю над усією територією України, включаючи АРК Крим і м. Севастополь.
Панельна дискусія «Досягнення та виклики на шляху до деокупованого та мирного Криму», що відбулась 16 грудня за участі представників влади та громадянського суспільства, стала спробою озирнутися на минулий драматичний рік, зокрема з точки зору кримської перспективи, та проаналізувати, які кроки були зроблені з метою окупації та реінтеграції Криму.
І, звісно, учасники дискусії спробували зазирнути в майбутнє — у рік наступний, запропонувавши ключові пріоритети для держави, суспільства, а також для наших міжнародних партнерів, щоб поєднати зусилля заради деокупації та реінтеграції півострова.
У дискусії взяли участь Олександра Азархіна, заступниця Міністра інфраструктури України, Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, Олена Лунова, менеджерка з адвокації Правозахисного центру ZMINA, Ігор Поночовний, керівник прокуратури АР Крим та м. Севастополя, Таміла Ташева, постійний представник Президента України в АР Крим, Ірина Верещук, Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Ігор Жовква, заступник Глави Офісу Президента України. Модерувала розмову Севгіль Мусаєва, шеф-редакторка Української правди.
Із відеозаписом дискусії можна ознайомитись за посиланням: 30-річчя Представництва Президента України в АР Крим при свічках
Захід відбувся в межах програми підтримки Кримської платформи, яку Фонд Східна Європа здійснює за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).