Подiлитись
Power Up! Project

У 2014 році Україні підписала Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, зобов’язуючись імплементувати Директиву ЄС про енергоефективність. Нині країна має на меті реформувати свій енергетичний сектор і зменшити споживання енергії вдвічі до 2030 року. 

Від 2015 року державою в цьому напрямку був досягнутий суттєвий прогрес, проте сьогодні енергоспоживання в Україні все ще залишається значно вищим за розвинуті європейські країни, що створює значне навантаження на бюджети всіх рівнів. 

У 2022 році в Міністерстві фінансів України був проведений енергоаудит його будівлі, який показав можливість на 20% знизити вартість опалення, яке зрештою може заощадити до 1,3 млн грн на рік. 

Базуючись на результатах цього аудиту, представники державних органів виступили з ініціативою впровадити пілотний проєкт для покращення енергоефективності в низці державних споруд, серед іншого — в будівлі Мінфіну. 

Доповнивши цей запит ідеєю про надання мінігрантів на проєкти енергоефективності для українських підприємств, що постраждали в результаті війни, Фонд Східна Європа розробив проєкт «Впровадження заходів з енергоефективності у трьох адміністративних будівлях в м. Києві та на 10 підприємствах у Сумській, Харківській та Чернігівській областях» (бренд-назва — Power Up!). 

Проєкт «Power Up!» здобув підтримку в межах програми «Просування енергоефективності та імплементації європейської Директиви з енергоефективності в Україні», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Федеративної Республіки Німеччина та співфінансуванням Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO).

Під час його реалізації, що триватиме від липня 2023 року по лютий 2024 року, буде проведено енергоефективні заходи в урядовій будівлі, навчено персонал з ефективного використання енергоресурсів та видано 10 грантів українським підприємствам на закупівлю енергоефективного обладнання, які оберуть в межах відкритого конкурсу. 

Передбачається, що в результаті реалізації проєкту «Power Up!» сукупна річна економія енергії для обраних 10 підприємств становитиме не менше 3000 МВт/рік, а внаслідок тепломодернізації будівля Мінфіну стане показовою моделлю енергоощадного споживання, яка може бути запозиченою іншими державними та комунальними установами.