Подiлитись
23/11/2023
Захід високого рівня у Мінфіні

Вчора відбулася важлива подія в межах проєкту «Power Up!» – зустріч високого рівня між Міністром фінансів України Сергієм Марченком та керівництвом організації Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Нагадаємо, що в межах проєкту «Power Up!», який виконує Фонд Східна Європа, тривають енергоефективні заходи у трьох адміністративних будівлях Києва, серед іншого – у будівлі Міністерства фінансів України.

У 2022 році був проведений енергоаудит будівлі Мінфіну, який показав можливість на 20% знизити вартість опалення, яке зрештою може заощадити до 1,3 млн грн на рік. Базуючись на результатах аудиту, був розроблений план дій для покращення енергоефективності державної споруди.

«Реалізація енергоефективних проєктів є провідним елементом у збереженні стабільної роботи економіки та енергетики України в умовах повномасштабної війни. Співпраця з GIZ є важливим фактором для переходу до кращих екологічних стандартів енергоспоживання та виробництва електроенергії. Завдяки наданій підтримці, Мінфін має змогу більш ефективно використовувати енергоресурси в умовах постійної загрози атак росії на критичну інфраструктуру України», – зазначив Сергій Марченко, Міністр фінансів України.

22 листопада 2023 року ми презентували партнерам пілотний проєкт енергомодернізації, який втілюється у стінах міністерства, та провели коротку екскурсію будівлею, щоб продемонструвати перші результати виконаних робіт.

На сьогодні вже встановлено близько 50% вікон, виготовлена проєктна документація для облаштування сонячної електростанції та проєктна документація для реконструкції двох ІТП, модернізації системи опалення, заміни світильників та впровадження системи автоматичного енергомоніторингу.

З боку донорської організації до заходу долучилися Тільман Нагель, директор відділу Німеччини, Європи, Південного Кавказу GIZ GmbH та Роберт Кюнне, координатор кластеру «Енергія та клімат» GIZ Ukraine.

«Ми вітаємо Україну з отриманням зеленого світла для членства в ЄС, що означає спільну відданість цінностям сталого розвитку та відкриває двері для розширення співпраці, серед іншого – у сфері енергетики та клімату. Німеччина продовжуватиме підтримувати зусилля України щодо її стійкості, відновлення та реконструкції за допомогою широкого портфеля проєктів GIZ в Україні», – наголосив Тільман Нагель.

Також на події була присутня Іма Хренова-Шимкіна, директорка проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», (GIZ) GmbH.

«Ми розуміємо, що результати, яких нам вдалося досягнути, зумовлені інтенсивною співпрацею в екстремальних умовах, та високо оцінюємо роботу українських інституцій. Наш проєкт «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» продовжуватиме підтримувати Україну на шляху до ЄC на всіх рівнях: національному, муніципальному, у сфері освіти та бізнесу», – зауважила пані Іма.

 

Загалом у межах проєкту в будівлі Міністерства фінансів України будуть впроваджені такі заходи:

  • Модернізація та налаштування двох ІТП
  • Модернізація системи опалення, термоізоляція трубопроводів
  • Впровадження автоматизованої системи енергомоніторингу
  • Встановлення сонячної електричної станції
  • Модернізація системи зовнішнього освітлення
  • Енергоефективний ремонт віконних елементів

«Для Фонду велика честь бути виконавцями такого масштабного та надважливого сьогодні проєкту. Наша команда має значний досвід у впровадженні енергоефективних заходів, тож зараз ми використовуємо усі набуті роками знання та навички, щоб досягти значних результатів у доволі короткі терміни. Адже проєкт закінчується вже в лютому 2024 року. Сьогодні ми змогли продемонструвати перші результати нашим партнерам і донорам. Але робота не припиняється ні на мить», – поділилась Віра Недзведська, менеджерка програм Фонду Східна Європа.

Прогнозується, що завдяки проєкту економія теплової енергії в міністерстві становитиме 21%, а електричної енергії – 13% (серед іншого – річне генерування електричної енергії СЕС становитиме 67,4 МВт-год). Прогнозоване скорочення викидів CO₂ – 119.3 т/рік.

Щасливі бути частиною змін і допомагати державі бути більш інноваційною та ефективною. Невимовно вдячні нашим надійним партнерам за довіру та підтримку на цьому шляху. Рухаємось разом тільки вперед!

Проєкт «Power Up!» впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки програми «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії.