Подiлитись
17/05/2024
Результати проєкту «Power Up!» у Мінфіні

Від липня 2023 року команда Фонду Східна Європа працювала над проєктом «Power Up!». Один із напрямків роботи – впровадження енергоефективних заходів у будівлі Міністерства фінансів України.

Мали за честь разом із колегами з проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» презентувати результати діяльності у Мінфіні партнерам, зокрема керівництву GIZ, представникам Посольства Німеччини в Києві, Держенергоефективності України та Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Проєкт «Power Up!» реалізований за фінансування Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) за підтримки GIZ.

Менше ніж за рік ми:

  • змонтували 118 сонячних панелей потужністю 60 кВт на даху, площа їх розміщення – 310 м2
  • модернізували та облаштували два індивідуальних теплових пункти
  • утеплили 2 км трубопроводів у підвальних приміщеннях
  • замінили близько 600 світильників всередині та зовні будівлі
  • відремонтували понад 200 вікон, щоб зменшити тепловтрати та уникнути протягів на робочих місцях
  • впровадили автоматизовану систему енергомоніторингу ​всієї будівлі

Денне генерування електроенергії сонячних панелей дозволяє забезпечити роботу до 100 робочих місць протягом року.

«Наразі Фонд Східна Європа як ніколи вбачає необхідним фокусуватися на енергоефективних проєктах, залучати кошти у цю сферу. Ми прагнемо активно сприяти енергонезалежності українських закладів та установ усіх рівнів.

Тоді як ворог намагається знищити нашу енергетику та позбавити країну світла, ми об’єднуємося, продовжуємо працювати та шукати нові можливості, щоб невтомно перемагати темряву», – відзначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Під час екскурсії будівлею міністерства партнери наочно побачили результати робіт та дізнались деталі впроваджених заходів.

Завдяки проєкту «Power Up!»:

  • економія теплової та електричної енергії становитиме близько 15%
  • викиди CO₂ зменшаться майже на 120 т/рік
  • економія бюджету міністерства прогнозовано становитиме 1,3 млн грн на рік

Простий період окупності проєкту – 8,2 року.

«Визнаючи першочергову важливість впровадження енергоефективних заходів та розвитку альтернативних джерел енергії для збереження енергоресурсів під час російської агресії, ми глибоко цінуємо узгоджені зусилля, докладені Міністерством фінансів для реалізації цього бачення.

Цей проєкт є яскравим прикладом практичної імплементації статті 5 Директиви ЄС №27 та першою комплексною ініціативою в Україні, що демонструє взірцеву роль урядових будівель у підвищенні енергоефективності», – заявив Грегор Брьомлінг, директор проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні»

Фото: Грегор Брьомлінг (ліворуч), директор проєкту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні»

По завершенню екскурсії змогли обговорити побачене та обмінятися враженнями. Головне резюме зустрічі – робота в напрямку енергонезалежності сьогодні є неабияк важливою, тож такі проєкти, як «Power Up!», в Україні мають обов’язково тривати та масштабуватися.

«Цей проєкт насправді розпочався у 2021 році, адже велика компонента пов’язана з підготовчими заходами, проведенням енергоаудиту. Те, що ми бачимо сьогодні, – це результати роботи. Але за ними стоять сотні ідей, тривалі години нарад та моделювання, а найголовніше – люди. Я щиро вдячний GIZ та ФСЄ за успішну реалізацію заходів у будівлі міністерства.

Для мене цей проєкт дуже принциповий, адже тепер я можу не просто розповісти, а й показати приклад своїм колегам з інших установ. Я впевнений, що енергоефективність змінює ставлення до життя. І я бачу багато прикладів цього», – поділився Дмитро Самоненко, державний секретар Міністерства фінансів України.

Фото: Дмитро Самоненко (ліворуч) та Мартін Брайтмаєр, Заступник керівника відділу співробітництва Посольства Німеччини в Києві (праворуч) із подарунком від ФСЄ – фото облаштованої сонячної електростанції

Неабияк вдячні кожному, хто доклався до реалізації проєкту «Power Up!». Впевнені, що спільними зусиллями ми зможемо в майбутньому зробити ще більше. Адже наша потужна синергія здатна реально допомагати Україні!