Подiлитись
12/04/2023
Програма «Шелтер»: рік у цифрах

Повномасштабне вторгнення росії знищило всі плани, мрії та спокійне життя мільйонів українців. 24 лютого 2022 року велика війна сколихнула весь світ і торкнулась кожної родини в Україні. 

Команді Фонду теж знадобився деякий час, щоб оговтатись та прийти в себе від першого шоку війни. Але потім ми мали діяти.

Так, вже в березні 2022 року ми започаткували програму «Шелтер», головна мета якої – допомогти українцям, що були вимушені тікати від бойових дій з власних домівок, та забезпечити їх всім необхідним.

Напрацьовані за 15 років діяльності Фонду зв’язки, уміння, злагоджена команда та великий досвід були спрямовані на реалізацію цієї життєво важливої програми. Фінансову підтримку надали як великі міжнародні партнери, так і тисячі приватних донорів з усього світу.

За рік роботи програми «Шелтер» нам вдалося допомогти майже 75 000 українців, облаштувати 65 прихистків у 14 областях України, доставити та розподілити 275 тонн гуманітарної допомоги.

Програма «Шелтер» стала нашою відповіддю на ті випробування, що принесла в нашу країну росія. Це масштабна, значуща та дуже важлива ініціатива, до якого була залучена майже вся команда Фонду Східна Європа, і яким ми, безсумнівно, пишаємось. 

До річниці програми ми підготували звіт, у якому розказали, як нам вдалось її реалізувати та яких результатів досягти.

Вдячні кожній та кожному, хто долучився до «Шелтера», й кожній та кожному, хто нам довірився. А поки ми продовжуємо працювати на перемогу та допомогу.

Фінансування програмі «Шелтер» надали Європейський Союз, Eurasia Foundation, Sy Syms Foundation, Europe Foundation Georgia, CNFA Europe, The Center for Liberal Modernity (LibMod), The King Alfred School Society, Two Degrees ApS, Brücke der Hoffnung, Stiching Derdengelden, торговельна мережа «Ельдорадо», Fondation de France, Посольство Данії в Україні та приватні особи.