Подiлитись
12/04/2023
Річний звіт за програмою «Шелтер»

 Завантажити матеріали:

Річний звіт за програмою «Шелтер».

Тільки за перші два тижні від повномасштабного вторгнення майже три мільйони українців виїхали за кордон, а два мільйони – стали внутрішніми переселенцями. Багато хто виїжджав буквально з порожніми руками, рятуючи життя своє та своїх близьких.

Фонд Східна Європа не міг залишатись осторонь. Ми завжди прагнули допомагати і нести користь людям, а в такі важкі часи це тим паче було необхідно. Так, вже на початку березня 2022 року ми започаткували програму «Шелтер» – діяльність із підтримки вимушених переселенців України, що тікали від військових дій.

Команда Фонду спрямувала всі свої ресурси, навички та знання, щоб забезпечити таких людей всім необхідним у більш безпечних областях країни. Головним напрямком діяльності було облаштування тимчасових притулків. За рік програми «Шелтер» ми облаштували 65 прихистків у 14 областях України.

До реалізації програми Фонд залучав місцеві громадські організації, які найкраще знали про можливості та потреби у своїх громадах. Від березня 2022 року ми спільно з партнерами надали понад 9 000 продуктових наборів і понад 5 000 наборів непродовольчих товарів. Всього за рік програми нам вдалося доставити та розподілити 275 тонн гуманітарної допомоги.

Окремим напрямком роботи була психологічна підтримка. Для цього Фонд залучив шість профільних організацій в різних областях України, які загалом змогли надати професійну допомогу майже 1 900 українцям.

Донорами програми «Шелтер» стали як великі міжнародні установи, так і тисячі приватних осіб. Нам вдалося акумулювати кошти на допомогу українцям майже з усіх куточків світу. 

Зокрема, фінансування надали Європейський Союз, Eurasia Foundation, Sy Syms Foundation, Europe Foundation Georgia, CNFA Europe, The Center for Liberal Modernity (LibMod), The King Alfred School Society, Two Degrees ApS, Brücke der Hoffnung, Stiching Derdengelden, торговельна мережа «Ельдорадо», Fondation de France, Посольство Данії в Україні та приватні особи.

Також вдячні за надання гуманітарних вантажів: Університету Мурсія (Іспанія), партнерам з Польщі, торговельним мережі Чехії, Словаччини та України, Львівському регуляторному хабу та іншим організаціям. Таким чином, за рік роботи ми змогли охопити допомогою та турботою майже 75 000 українців. І зупинятися на цьому не плануємо.

Детальніше про те, що і як ми робили – розповіли в річному звіті програми. Тож запрошуємо вас перейти за посиланням та ознайомитися з діяльністю та досягненням програми «Шелтер».