Подiлитись
Разом заради підтримки

Від березня 2022 року Фонд Східна Європа активно працює у напрямку гуманітарного реагування, надаючи допомогу постраждалому від війни населенню України.

У перші тижні повномасштабного вторгнення ми ініціювали мультидонорську програму «Шелтер». Спираючись на мережу партнерських організацій, за рік роботи ми надали понад 275 тонн гуманітарної допомоги у 20 областях України, сприяли облаштуванню 50 прихистків для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та охопили допомогою понад 65 000 людей.

Продовженням цієї діяльності стала програма «Разом ми – Шелтер», у межах якої вдалося надати 26 грантів місцевим організаціям Київщини, Харківщини, Дніпропетровщини, Львівщини та Херсонщини. Кошти були спрямовані на ремонт та облаштування прихистків для ВПО, а також на задоволення потреб постраждалого населення у непродовольчих товарах. Усього в межах ініціативи допомогу отримали понад 11 тисяч людей.

У травні 2024 року Фонд розпочав нову програму гуманітарного спрямування – «Разом заради підтримки», яка реалізується за фінансування Гуманітарного фонду для України.

Її символ, який ви бачите на зображенні, – це поєднання орнаментів трьох цільових регіонів програми – Харківського, Херсонського та Чернігівського.

Програма реалізується у співпраці з чотирма українськими неурядовими організаціями, які брали участь в інших проєктах ФСЄ та довели свою ефективність. Залученість місцевих ГО дозволяє нам охопити важкодоступні території прифронтових громад і забезпечує інформування про потреби мешканців з перших уст.

Серед головних цілей програми:

  • Розповсюдження наборів допомоги вразливим категоріям ВПО, репатріантам та іншим постраждалим від війни людям Харківщини та Херсонщини. Зокрема, гігієнічні набори для багатодітних і малозабезпечених сімей, людей похилого віку та спеціальні гігієнічні набори для людей з інвалідністю; сільськогосподарський інвентар для домогосподарств, які постраждали від війни, задля підтримки продовольчої безпеки та самозабезпечення; набори непродовольчих товарів для домашнього господарства, а також набори будівельних інструментів для ремонту житла, яке зазнало пошкоджень через бойові дії.
  • Облаштування укриттів у навчальних закладах Чернігівщини, де безпекова ситуація дозволяє проводити освітній процес у режимі офлайн. Наша мета – зробити укриття придатними та комфортними для перебування в них дітей та освітян. Школи та дитячі садочки для реалізації відповідних заходів відібрані у щільній співпраці з Департаментом освіти Чернігівської області. Усього планується облаштувати 55 укриттів.
  • Зміцнення спроможностей партнерських ОГС для підвищення якості гуманітарної допомоги, яку вони надають людям. Кожна з організацій громадянського суспільства отримає до 40 годин наставництва у таких сферах, як юридичний супровід, комунікації, бухгалтерський облік та оподаткування, управління проєктами, підзвітність перед постраждалим населенням і захист від СЕН, запобігання вигоранню тощо.

Також у межах програми ми розробимо навчальний курс про врахування потреб людей з інвалідністю при наданні гуманітарної допомоги, який буде доступний безкоштовно на Освітній онлайн-платформі «Зрозуміло!».

Завдяки програмі «Разом заради підтримки» ми плануємо охопити понад 42 000 безпосередніх одержувачів допомоги, з яких понад 50% – діти.

Програма триватиме від травня 2024 року по березень 2025 року.