Подiлитись
03/06/2024
Разом заради підтримки

У травні розпочалась нова програма Фонду – «Разом заради підтримки» за фінансування Гуманітарного фонду для України.

Завдяки цій ініціативі ми прагнемо надати гуманітарну допомогу постраждалому від війни населенню Харківщини та Херсонщини, а також облаштувати укриття в освітніх закладах Чернігівщини.

Для реалізації програми ми заручилися підтримкою чотирьох неурядових організацій із цих регіонів, які найкраще знають потреби місцевого населення та можуть охопити важкодоступні прифронтові громади.

Ми запросили партнерські організації на офлайн-зустріч, щоб обговорити спільну діяльність, здобути нові знання та ближче одне з одним познайомитись.

Команда Фонду організувала для представників НУО практичні тренінги з тем, які стануть корисними у подальшій роботі, зокрема й у межах програми «Разом заради підтримки».

Так, окремий день був присвячений навчанню з підзвітності та захисту від сексуальної експлуатації та наруги у громадських організаціях та благодійних фондах. Фахівчиня з питань убезпечення, підзвітності та захисту Анастасія Литвинова розповіла про таке:

  • що таке підзвітність, її основні елементи;
  • що таке зворотний зв’язок та його типи;
  • що таке захист від сексуальної експлуатації та наруги;
  • що таке заборонена поведінка та як ми можемо її уникнути;
  • чому, коли та як ми зобов’язані повідомляти про заборонену поведінку.

Тренінг пройшов доволі жваво та викликав значну зацікавленість аудиторії. Представники громадянського суспільства активно обговорювали тему, ділились випадками зі своєї практики та ставили спікерці та одне одному багато запитань.

Наступного дня колеги дізнались більше про моніторинг, оцінювання та підзвітність у межах програми «Разом заради підтримки» від менеджерки з моніторингу та оцінювання ФСЄ Анни Гаврилюк.

Також змогли поставити запитання й іншим фахівцям Фонду та поспілкуватись щодо управління грантами. Цього дня також не обійшлося без жвавих дискусій та узгодження багатьох питань, які виникли в межах партнерських проєктів.

При плануванні цього заходу нам було важливо створити безпечний та дружній простір, де пануватиме взаєморозуміння, повага та підтримка. Щоб не тільки плідно попрацювати та обмінятись досвідом, а й трохи перевести подих і відволіктись від щоденних завдань.

Адже допомога іншим – особливо у прифронтових і прикордонних громадах – вимагає від працівників НУО значних сил, концентрації та залученості в життя постраждалого населення.

Завдяки цій зустрічі ми впевнились, що наші партнери зацікавлені в ефективному та успішному результаті програми, і всі готові докладати для цього максимальних зусиль.

Щасливі працювати з такими організаціями, разом розвиватися та допомагати іншим. Попереду на нас чекає багато роботи, але тільки об’єднавшись ми впораємося з усіма можливими викликами. Тому що від початку ми разом заради підтримки.