Подiлитись
Підтримка цифрової трансформації

Проєкт «Підтримка цифрової трансформації» (DTA) – це п’ятирічна програма із бюджетом у $150 мільйонів, спрямована на розширення цифрових можливостей України та створення стійких екосистем для безпечного та успішного майбутнього. Проєкт фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Програмою допомоги з міжнародного розвитку від уряду Великої Британії (UK Dev).

Проєкт DTA має на меті підтримку цифрової трансформації України для досягнення трьох основних цілей: економічного відновлення, прозорої відбудови та демократичного урядування під час війни та після її завершення. Разом ці цілі спрямовані на створення інклюзивної, прозорої та ефективної цифрової екосистеми, стимулювання економічного зростання, удосконалення адміністративної ефективності та розвитку відносин між громадянами та Урядом в Україні.

Цифрові технології є важливими у відновленні стійкої економіки України як сьогодні, так і у майбутньому. Щоб стимулювати економічне відновлення, DTA сприятиме залученню інвестицій у цифрову економічну інфраструктуру. Проєкт допоможе спростити та зацифрувати процеси, пов’язані з експортною діяльністю, підтримувати розвиток малого та середнього бізнесу та створити сприятливе бізнес-середовище в Україні.

Прозорість у відбудові також має вирішальне значення для сталого відновлення України. Для забезпечення прозорої відбудови під час війни та у повоєнний період DTA надаватиме підтримку в реалізації ініціатив для цифрового управління відновленням та відбудовою. Проєкт також зміцнюватиме екосистему електронних закупівель, щоб посилити нагляд за використанням коштів та сприяти доброчесності та підзвітності.

Цифровізація є важливою складовою у забезпеченні ефективного та демократичного урядування в Україні. Покращуючи доступність і якість відкритих даних і використовуючи цифрові технології у боротьбі з корупцією, DTA сприятиме розвитку культури прозорості та підзвітності. Для цього проєкт підтримуватиме екосистему Дія, щоб пришвидшити впровадження нових електронних послуг для громадян та бізнесу. А також має на меті покращити цифрову грамотність, забезпечити рівний доступ та сприяти залученості громадянського суспільства у процеси цифрової трансформації.

Проєкт DTA виконується досвідченим консорціумом на чолі з Фондом Євразія, до складу якого належать: Фонд Східна Європа, Офіс ефективного регулювання BRDO, Інститут аналітики та адвокації, Київська школа економіки, Open Contracting Partnership, SocialBoost, Трансперенсі Інтернешнл Україна та Women in Digital Transformation. Ця високопрофесійна група українських та американських партнерів має тривалий досвід роботи в Україні та добрі партнерські відносини з Урядом, приватним сектором та громадянським суспільством.

Для досягнення результатів DTA співпрацюватиме з Міністерством цифрової трансформації, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерством економіки, а також із бізнесом, технологічними компаніями, місцевою владою, громадськими організаціями, освітніми інституціями та громадянами України.