Єдина державна електронна система у сфері будівництва (ЄДЕССБ) працює майже п’ять років, сприяючи цифровізації будівельного сектору та зручності надання послуг. За І квартал 2025 року до е-системи приєдналися понад сім тисяч професійних користувачів:
✔️архітектори
✔️інженери-проєктувальники
✔️працівники органів архітектурно-будівельного контролю
✔️девелопери
✔️замовники будівництва
На порталі Дія доступні 13 будівельних послуг для громадян, де всі необхідні документи можна отримати без візиту до державних органів. За перші три місяці цього року через Дію було надано 12,8 тисяч таких послуг.
Будівельними послугами у ЦНАП скористалися 30,2 тисяч разів.
За перший квартал роботи системи у 2025 році зареєстровані:
🔹165,7 тисяч відомостей про технічні інвентаризації – це важливий крок перед реєстрацією права власності чи введенням в експлуатацію, що дозволяє користувачам розуміти поточні характеристики об’єкта
🔸32,3 тисячі дозвільних документів, що надають право на виконання будівельних робіт та засвідчують прийняття об’єкта в експлуатацію – їхня реєстрація чи видача дозволяє розпочати будівельні роботи та надалі ввести об’єкт в експлуатацію
🔹7,6 тисяч проєктних документацій – наявність цього документу забезпечує фіксацію проєктних рішень, що дозволяє отримати право на будівництво об’єкта
🔸6,8 тисяч будівельних паспортів – документ використовується при будівництві індивідуальних житлових будинків площею до 500 кв. метрів, не вище двох поверхів (без урахування мансарди)
За цей період у системі видали 4,7 тисячі містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, що є одним із найважливіших документів для початку проєктування великих об’єктів будівництва, таких як житлові комплекси, заводи, виробничі підприємства, офісні центри, мости тощо.
В ЄДЕССБ продовжує працювати автоматична первинна реєстрація спеціальних майнових прав (СМП). За І квартал 2025 року автоматично зареєстровано 52 об’єкти, зокрема 5,6 тисяч майбутніх об’єктів нерухомості: квартири, паркомісця, гаражні бокси тощо. Право власності зареєстровано на 15 об’єктів, на які раніше реєструвалося СМП.
У системі працює оновлений функціонал для кваліфікаційних центрів сертифікації енергоаудиторів. Зараз вже працюють п’ять таких центрів.
Єдина державна система у сфері будівництва реалізується у співпраці Міністерства розвитку громад та територій України й Міністерства цифрової трансформації України. Розробка сервісів була здійснена у межах проєкту «Підтримка цифрової трансформації» за сприяння USAID і UK Dev. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.