Подiлитись
04/08/2023
Гранти від «Фенікса»: частина друга

Фонд Східна Європа оголошує другу частину списку переможців грантового конкурсу в межах проєкту «Фенікс» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Ще вісім громадських організацій, що надають комплексну підтримку внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та громадам, що їх приймають, в умовах війни дістали змогу реалізувати свої проєкти.

У межах конкурсу надійшло майже 300 заявок від організацій громадянського суспільства. Тож список восьми переможців та коротко про проєкти, які вони реалізують:

Громадська організація «МейнСтрим» із проєктом «Посилення спроможності ВПО Запорізької області брати участь у процесах відновлення та розвитку деокупованих територій», Запорізька область

Організація прагне зміцнити спроможність ВПО Запорізької області брати участь у процесах відновлення та розвитку деокупованих територій. Планують забезпечити комплексну підготовку ВПО до повернення на звільнені території та покращити обізнаність людей щодо основ підприємницької та проєктної діяльності, фінансової грамотності та залученості в процеси місцевого самоврядування.

Сума гранту: 656 825,00 грн.

Громадська організація «Аналітичний центр «Соціоконсалтинг» із проєктом «Моніторинг соціальної інтеграції ВПО у приймаючі громади: розробка методики, її апробація та імплементація»

Мета – посилити потенціал органів влади та ОГС щодо формування виваженої та ґрунтованої на фактах політики у царині інтеграції ВПО. Займатимуться розробкою та апробацією на прикладі різних громад у різних регіонах України універсального інструменту моніторингу з питань соціальної інтеграції ВПО у громадах, також імплементують та промотивуватимуть розроблений інструмент.

Сума гранту: 799 984.00 грн.

Громадська спілка «Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини» реалізовуватиме проєкт «Синергія міжсекторного партнерства для інтеграції релокованого бізнесу у економічний простір громади» 

Географія проєкту: територіальні громади Львівської області: Яворівська МТГ, Пустомитівська МТГ, Стрийська МТГ, Городоцька МТГ, Дрогобицька МТГ.

У межах проєкту сприятимуть реінтеграції та відновленню роботи релокованого бізнесу задля підвищення соціального та економічного потенціалу територіальної громади, налагоджуватимуть партнерські відносини між релокованим бізнесом, місцевою владою, місцевими підприємцями та місцевою громадою.

Сума гранту: 619 650.00 грн.

Громадська організація «Разом до успішного бізнесу» з проєктом «Гостинна громада»
Географія: Ладижинська міська територіальна громада Гайсинського району Вінницької області.

Проєкт сприятиме соціальній інтеграції ВПО до Ладижинської міської територіальної громади Вінницької області. В його межах проведуть низку заходів для ВПО, організують тренінги, опитування про потреби вимушених переселенців, розроблять програму інтеграції ВПО до Ладижинської громади Вінницької області.

Сума гранту: 400 000.00 грн.

Громадська організація «Академія успіху» з проєктом «Програмна підтримка діяльності МСП та розвиток підприємницьких навичок ВПО» у Вінницькій та Хмельницькій області

Проєкт покликаний вирішити кілька завдань, зокрема створити умови для інтеграції релокованого бізнесу до громад та покращити обізнаність представників релокованого бізнесу та ВПО щодо актуальних тем провадження та розвитку підприємництва.

Сума гранту: 787 925.00 грн.

Громадська організація «Проти Корупції» працюватиме над проєктом «Адвокація місцевих політик ВПО» у Черкаській області

В межах проєкту посилюватимуть спроможності жінок-ВПО інтегруватись до життя у сільських громадах Черкаської області за допомогою адвокаційних заходів, сприятимуть участі у процесах ухвалення рішень та їх контролю на місцевому рівні.

Сума гранту: 519 683.00 грн.

Громадська спілка «Дорога смаку Прикарпаття» із проєктом «Ridni – центр взаємодії релокованого та місцевого бізнесу», Івано-Франківська ОТГ

Сума гранту: 785 600.00 грн.

Основна мета проєкту – сприяти інтеграції малого та мікробізнесу у бізнес-спільноту регіону. Посилюватимуть співпрацю релокованого малого та мікробізнесу з місцевою бізнес-спільнотою та органами місцевого самоврядування. Навчатимуть малий та мікробізнес залучати кошти від донорів. Заплановані низка заходів – бізнес-сніданки, обмін досвідом, ярмарки, круглі столи тощо.

Громадська організація «Молодіжний рух “Шифт”» із проєктом «Бізнес-клуб для власників та керівників релокованого бізнесу» у місті Дніпро

Працюватимуть над відновленням діяльності релокованого малого та мікробізнесу у місті Дніпро. Проєкт покликаний вирішити кілька завдань: посилити зв’язки між місцевими й релокованими малими та мікропідприємствами та покращити знання релокованих підприємців з ключових напрямків підприємницької діяльності (стратегічне планування,  маркетинг, продажі). Серед іншого започаткують бізнес-клуб релокованих підприємств як майданчик для спілкування, створення нових ідей для співпраці.

Сума гранту: 799 875.00 грн.

Зі списком перших переможців можна ознайомитися за посиланням.

Конкурс грантів відбувся в межах проєкту «Фенікс», який реалізується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.