Подiлитись
11/07/2023
Перші одержувачі грантів від «Фенікса»

Фонд Східна Європа оголошує перших переможців грантового конкурсу в межах проєкту «Фенікс». Ними стали 9 громадських організацій, що надають комплексну підтримку внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та громадам, що їх приймають, в умовах війни. У межах конкурсу надійшло майже 300 заявок від організацій громадянського суспільства. 

Отож список переможців та коротко про проєкти, які вони реалізують в межах проєкту «Фенікс» за підтримки Європейського Союзу:

  • Благодійна організація «Благодійний фонд «Мирне небо Харкова» із проєктом «Стабільне майбутнє», Харківська область. У межах проєкту сприятимуть соціальній реінтеграції та працевлаштуванню жінок-ВПО Харківщини. Проєкт передбачає проведення індивідуальних сесій з психологом та навчального курсу з соціально-психологічної та професійної адаптації в умовах воєнного стану. Крім того, організовуватимуться навчальні курси, що охоплюють такі теми, як робота у фрілансі, використання ІТ-технологій, підготовка бізнес-планів та покращення знань із ділового українського мовлення.

Сума гранту: 799 784.29 грн.

  • Громадська організація «Александра і С» із проєктом «Центр реінтеграції сімей вимушено переміщених осіб “Майбутнє”», місто Запоріжжя. Проєкт спрямований на надання підтримки для психоемоційного та психосоціального відновлення сімей ВПО. Організують соціальний супровід сімей ВПО, надаватимуть психологічні консультації, проведуть низку тренінгів, зокрема для дітей та підлітків; організують роботу груп дозвілля для дітей та осіб похилого віку. Крім того, будуть організовані групи дозвілля для дітей та людей похилого віку з сімей ВПО, проведено прийоми у лікаря-терапевта та надані соціально-побутові послуги.

Сума гранту: 799 053,00 грн.

  • Неприбуткова установа «Маріупольський міський центр підтримки та розвитку малого та середнього бізнесу» із проєктом «Підприємництво як спосіб працевлаштування ВПО та соціальної інтеграції у приймаючу громаду м. Дніпро», місто Дніпро. Проєкт має на меті покращити навички та знання ВПО з питань підприємництва, а також обладнати робочі місця у коворкингу для ВПО. Будуть організовані три потоки навчання з підприємницької діяльності «Маріупольска школа підприємництва», у тому числі із підготовкою бізнес-планів. 

Сума гранту: 425 487,60 грн.

  • Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» із проєктом «Підвищення обізнаності серед ОМС та громадян з фіксації руйнувань спричинених війною», працюватиме по всій Україні. Метою проєкту є забезпечити доступність інформації про порядок фіксації пошкоджень, які були завдані унаслідок збройної агресії з боку рф, для населення України. Заплановані проведення інформаційно-просвітницьких заходів, функціонування call-центру, створення та наповнення вебсайту та чатботу щодо питань фіксації пошкоджень.

Сума гранту: 800 000,00 грн.

  • Громадська організація «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» з проєктом «Волонтерський денний табір для підлітків з числа внутрішньо переміщених осіб», місто Київ і Київська область. Мета: покращити психологічний стан підлітків-ВПО та поширити досвід реалізації активності серед фахівців-організаторів літнього оздоровлення дітей України. Буде діяти денний літній табір для 120 дітей підліткового віку для набуття ними навичок психологічної стійкості, розвитку навичок комунікації і лідерства, популяризації волонтерської справи. Також підготовлені та поширені методичні рекомендації.

Сума гранту: 797 980,68 грн.

  • Громадська організація «Рівність в дії» з проєктом «Підсилення діяльності Рад ВПО у тергромадах Хмельницької області», діятиме на Хмельниччині. Через розбудову Рад ВПО у громадах Хмельницької області сприятимуть інтеграції та підсиленню ролі ВПО. Під час реалізації проєкту визначать актуальні проблеми та потреби ВПО, проведуть близько 50 тренінгів щодо юридичних аспектів діяльності рад ВПО та прав ВПО, професійного вигорання, лідерства, стресостійкості, моніторингу проблем цільової аудиторії, з ефективного ведення індивідуального присадибного господарства тощо. Також забезпечать консультативну та інформаційну підтримку представників рад ВПО.

Сума гранту: 759 480,00 грн.

  • Місцева асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація учасницького розвитку громад» з проєктом «Підтримка соціальної інтеграції та психотерапевтична підтримка ВПО в партнерських громадах, а саме: Широківська ТГ Запорізької області, Первомайська ТГ Харківської області, Нововодолазька ТГ Харківської області, Томаківська ТГ Дніпропетровської області, Чернігівська ТГ Запорізької області (релокована адміністрація)». Метою проєкту поліпшення соціалізації ВПО у цільових громадах через збільшення можливостей ВПО отримувати психологічну, інформаційну та навчальну допомогу. В межах проєкту організують роботу кол-центрів для поліпшення консультування ВПО та проведення партисипативної оцінки потреб ВПО, забезпечать надання психоемоційної підтримки для ВПО, покращуватимуть обізнаність ВПО з підприємницької діяльності та можливостей працевлаштування.

Сума гранту: 727 705,00 грн.

  • Громадська організація «Прогресивна молодь+» з проєктом «Запитай», реалізовуватиметься у Смілянській ТГ Черкаської області. Проєкт сприятиме активізації ролі ВПО у громадському житті Смілянської ТГ. Зокрема вимушено переміщений осіб залучатимуть до розробки та адвокації впровадження Програми зміцнення потенціалу Смілянської ТГ. Серед заходів заплановані навчальні поїздки, соціологічне дослідження потреб ВПО, тренінги з адвокації та інші заходи.

Сума гранту: 494 100,00 грн.

  • Громадська організація «Наша рада» з проєктом «Наша підтримка», Місто Кропивницький. У межах проєкту сприятимуть психосоціальному відновленню та інтеграції ВПО до місцевої громади м. Кропивницький. Проводитимуть психологічні консультації, семінари з навчання самозарадності, організують групові психологічні ігри для дітей-ВПО; також проведуть опитування та виявлять фактори, що заважають ВПО інтегруватися у громади.

Сума гранту: 795 516,00 грн.

Ще низку організацій, що одержать грант у межах цього конкурсу, ми оголосимо вже незабаром. Конкурс грантів відбувся в межах проєкту «Фенікс», який реалізується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.