Подiлитись
15/02/2024
Євроінтеграція законодавства України

14 грудня 2023 року Європейська Рада ухвалила історичне рішення розпочати переговори про вступ України та Молдови до ЄС. Цей крок є неабияк важливим для нашої країни та водночас вимагає швидких і рішучих дій. Навіть попри війну.

На шляху євроінтеграції України наш Фонд є не лише свідком, а й активним учасником змін. Ми активно підтримуємо інституційний розвиток парламенту та зусилля уряду, щоб сприяти процесам, які наближують Україну до європейської спільноти.

Так, у межах програми «Україна в Європі: парламентський вимір» Фонд Східна Європа спільно з Центром ліберальної сучасності (Берлін) ініціював експертний аналіз українських законопроєктів щодо їхньої відповідності європейським стандартам.

У співпраці з парламентським комітетом з євроінтеграції України та запрошеними експертами у грудні 2023 року ми опрацювали перші три законопроєкти:

  • про національні меншини,
  • про віртуальні активи,
  • про роумінг.

Розгорнуті експертні висновки ми направили до парламенту. Аналітичні матеріали допомогли комітету з євроінтеграції України в ухвалені відповідних рішень.

Це тільки початок спільної роботи. Наразі лише незначна частина законопроєктів підлягає експертній оцінці. У 2024 році наша команда планує розгляд наступних шести.

Дякуємо кожному, хто підтримує ці зусилля і вірить у майбутнє України в Європі. Разом ми сильніші та крокуємо до великих змін!

Програма «Україна в Європі: парламентський вимір» реалізується Фондом Східна Європа спільно з Центром ліберальної сучасності (Берлін) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.