Подiлитись
21/12/2022
Відкриття класу безпеки для дітей

«Цивільний захист населення та різні теми, що з ним пов’язані, – як-от правила дій у надзвичайних ситуаціях, пожежна, побутова й мінна безпека – донедавна були нетиповими темами для Фонду. Проте особливість нашої організації саме полягає в тому, що ми завжди швидко реагуємо на потреби суспільства», – цими словами президент Фонду Східна Європа Віктор Лях сьогодні відкрив клас безпеки у Києві.

Дійсно, безпека та захист стали як ніколи актуальними питаннями цього року. А безпека та захист дітей – перш за все. Фонду спільно із партнерами вдалося втілити у життя проєкт «Клас безпеки». Його головна мета – навчити школярів основ безпечної поведінки, вберегти їх від ймовірних надзвичайних ситуацій. І зробити це в ігровому захопливому форматі з повним зануренням дітей у процес навчання.

 «Класи безпеки облаштований інтерактивними виставковими і творчими куточками, зоною для перегляду навчальних відеороликів; а також у них змодельовані типові приміщення (їдальня, дитяча спальня, котельня, санвузол тощо) з представленими експонатами приладів, які постраждали при пожежі або стали причиною її виникнення», – розповів заступник голови ДСНС Роман Примуш.

Наочне знайомство дітей з небезпечними ситуаціями у безпечному середовищі допоможе їм краще осягнути рівень загрози та добре запам’ятати, як слід і не слід діяти в екстремальних умовах. Також під час занятть учні зможуть одягнути захисну форму професійних пожежників і відчути себе справжніми героями-рятувальниками.

Вже сьогодні під час відкриття класу безпеки відбувся перший такий урок для київських школярів. Спеціалісти ДСНС ознайомили учнів із правилами пожежної безпеки та зробили відповідну демонстрацію на модулях, презентували дитячу тривожну валізку й розповіли, як діяти при сигналі повітряної тривоги. У свою чергу сапер розповів дітям про вибухонебезпечні предмети та мінну безпеку, а представник Нацполіції ознайомив із заходами безпеки на дорозі.

Окрім цього, під час заняття ще були тематичні ігри, вікторини, руханка і навіть несподіване привітання від Святого Миколая. Діти залишилися дуже задоволеними та, звісно ж, обізнаними. А це і є головною метою проєкту.

«Клас безпеки» облаштований Державною службою України з надзвичайних ситуацій за підтримки Фонду Східна Європа у межах двох його програм – «Дивись під ноги!» та «Спільнодія», що виконуються коштом DanChurchAid та Європейського Союзу.