Подiлитись
05/10/2022
Відбудова модерної України

«Кожен із нас є активним учасником відновлення України, бо це наша країна, яку ми будуємо», – Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа, взяв участь у конференції «Зі стійкості до відновлення: ключова роль громадянського суспільства України», що 29–30 вересня відбулась у Києві та Львові, а також транслювалася онлайн. 

На події зібралися представники громадянського суспільства, галузеві фахівці, волонтери, незалежні медіа, бізнес, соціальні інноватори, представники уряду та органів місцевого самоврядування, донорської спільноти та міжнародних організацій.

«Звісно, можемо відновлювати країну, яка була до 24 лютого. Але ми хочемо відбудовувати Україну з кращою демократією, більшою участю громадянського суспільства та значнішим економічним потенціалом», – зазначив у виступі президент Фонду.

Віктор розповів про цифрові інструменти, які впроваджуються Фондом у межах швейцарсько-української програми EGAP, а також про відкриті даниі та їх роль у відбудові.

Зокрема, електронні консультації з громадськістю дозволяють враховувати думку мешканців конкретної громади щодо планів та концепції відбудови, наприклад, зовнішній вигляд нової площі чи ЦНАПу. 

Бюджет участі як технологія дасть змогу громадянам пропонувати свій проєкт щодо відновлення громади й за наявності підтримки з боку людей, отримати на це фінансування. 

Відкриті дані можна використовувати для геопросторового планування. Адже під час відбудови, ми переосмислюємо кожен об’єкт просторової інфраструктури, його роль, сутність, кількість громадян, які його відвідують.

Віктор Лях зазначає, що відбудова не дорівнює реконструкції та фізичному відновленню, але відновленню сутності державних інституцій, будівель, органів місцевого самоврядування.

Фото: МФ «Відродження», «Громадський простір»