Подiлитись
23/02/2023
Історія одного садочка в Чернігові

У навчальному закладі нещодавно завершили облаштування укриття, де зможуть комфортно перебувати до 240 людей. Заклад став учасником програми «Безпечна школа» Фонду Східна Європа, що передбачає оснащення укриття відповідно до всіх вимог безпеки. Зараз тут уже завершили роботу над освітленням та вентиляцією.

Укриття тут – не просто місце, щоб перечекати повітряну тривогу, а повноцінний навчальний заклад у підвальному приміщенні. Тут є і ліжечка, щоб діти могли відпочити, й ігрові кімнати, і усе приладдя, необхідне для дозвілля.

Директорка закладу пані Наталія коментує: «Ми будемо з ними не просто сидіти в укритті, а займатися, щоб дітям не було страшно під час тривог. Хочемо, щоб і їм було спокійно, і батьки знали, що їхні діти на 100% захищені».

Постраждалий від обстрілів, заклад не приймав своїх маленьких вихованців у 2022 році. Тож багато дітей зараз відвідують сусідній садочок. Однак, за словами пані Наталії, дуже вже хочуть повернутися до рідних стін та питають, коли можна. Поки у приміщенні нещодавно закінчили ремонти, керівництво закладу дозволяє дітям приходити бавитися на дитячий майданчик. Територію оглянули сапери та надали документ, що вибухонебезпечних залишків війни там немає, тож це безпечно.

Директорка розповідає, що вона та вихователі протягом усієї війни підтримують зв’язок із батьками, цікавляться, де діти, як у них справи. Наразі у Чернігові є 144 маленькі вихованці дошкільного навчального закладу, які готові й хочуть іти в садочок хоч завтра.

«Вони вже майже рік без дитячого садочка та сумують за ним дуже. А ми – за дітьми», – додає вона.

У межах програми «Безпечна школа» укриття облаштовували відповідно до вимог безпеки, з урахуванням побажань керівництва закладу та, перш за все, потреб самих дітей.

«Я дуже вдячна Фонду Східна Європа, що укриття оснащене необхідним інвентарем і гарантуватиме безпеку наших дітей. Переконана, що коли батьки його побачать, то вдячності буде ще в рази більше», – каже пані Наталя.

Чи треба буде використовувати нові методи для роботи з малюками, які пережили війну? Директорка певна, що коли діти пам’ятають садочок як місце спокою та радості у мирний час, то повернення назад допоможе їм відновити це відчуття:

«У нашому закладі працюють такі педагоги та технічний персонал, що ми з усім дамо собі раду. Я думаю, що коли дітки повернуться, то знатимуть, що знову все добре».

Програма «Безпечна школа» ініційована Фондом Східна Європа з метою підтримки освітньої системи в Україні з оснащення базових укриттів основним обладнанням для забезпечення комфортних і належних умов для дітей, працівників школи та інших членів громади.

Програма реалізується у співпраці з ДСНС, МОН та МВС. Також ми виказуємо подяку за підтримку своїм партнерам – «Eurasia Foundation» та «Terre des Hommes», а також – компаніям «EPAM Україна», «Baker Tilly International» та «METRO Україна». У програмі беруть участь 28 шкіл по всій Україні, три з яких стануть модельними для інших закладів освіти та органів влади.