Безпеки забагато не буває. Саме тому ми постійно шукаємо нові формати та можливості, щоб розповідати якомога більше про правила безпечної поведінки з мінами. Цього разу ми об’єднали зусилля з БФ «Солом’янські котики».
Так, 22 вересня стартував «Тиждень мінної безпеки. Північ» – спільний проєкт Фонду Східна Європа, БФ «Солом’янські котики» та Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Це формат виїзних уроків містами і містечками України для дорослих і дітей. А розпочати ми вирішили зі столиці.
У перший день проєкту у київському парку Шевченка розгорнулися великі білі намети з обігрівачами та гарячим чаєм. Тут зібралися близько 100 охочих відвідати безкоштовний урок із мінної безпеки. Експерти ДСНС розповіли та показали, якими бувають вибухонебезпечні предмети, та як підступний ворог може влаштовувати смертельні пастки з їхньою допомогою. Звісно, розказали і про те, що потрібно робити при виявленні підозрілого предмета.
Окремо облаштували дитячу зону, де спеціалісти в ігровій формі навчали малечу правил безпечної поведінки та на практиці показали, як працює металошукач. А найактивніші дітки навіть змогли приміряти каску та бронежилет саперів, щоб зробити фото.
«В іграх із дітьми ми використовуємо винятково муляжі та макети предметів. І в жодному разі не даємо їх в руки, щоб сформувати у дитини навичку не чіпати підозрілих або вибухонебезпечних предметів у реальному житті», – зазначає проєктний директор БФ «Солом’янські котики» Валентин Майданюк.
На перший урок «Тижня мінної безпеки. Північ» у Києві завітала команда організації DanChurchAid на чолі з генеральною секретаркою Біргіттою Квіст-Соренсен. Це наші надійні партнери та донори, за підтримки яких ми маємо змогу проводити подібні заходи для українців.
«Мені дуже шкода, що у вашій країні зараз відбуваються такі заходи. Але все-таки є надзвичайно важливим те, що сьогодні, попри війну, сюди прийшли так багато відвідувачів, яким дійсно цікава ця тема. Більш того, доволі цінно бачити тут не тільки дорослих, а й дітей, які можуть навчатися в ігровій формі… Тим самим ви рятуєте життя», – поділилася своїми враженнями Біргітта Квіст-Соренсен.
Також разом із нашою командою захід відвідав і президент Фонду Східна Європа Віктор Лях. У коментарі Котикам він привітав волонтерів із чудовим стартом проєкту та подякував за підтримку такої важливої місії.
«Ми впевнені в тому, що зараз буквально кожен українець має знати, що таке міни та як із ними поводитися. І, звісно, роль громадських організацій, таких, як ви, просто надзвичайна… Ми сьогодні побачили дуже класний новий формат роботи з молоддю, із сім’ями, з дітьми, з батьками. Коли можна говорити з дітьми і батьками одночасно. Коли можна показати, який вигляд мають небезпечні об’єкти та що з ними робити. Мені дуже сподобався неформальний підхід до навчання, що є найбільш ефективним. І ще мені сподобався креатив і запал в очах вашої команди», – резюмував Віктор Лях.
А інші міста України й справді не забарилися. Команда Солом’янських котиків за останні 3 тижні вже встигла відвідати з уроками мінної безпеки Суми, Тростянець, Охтирку і Чернігів, Славутич і Бородянку. А це – ще кілька сотень обізнаних дорослих і дітей! А крім цінних знань, дітки та вчителі отримали у подарунок навчально-розважальні книжки «Загадки на тему мінної безпеки» від UNICEF Ukraine та мерч із псом Патроном від Фонду Східна Європа.
Нагадаємо, що навчання для всіх охочих абсолютно безкоштовне. Потрібні тільки ваше бажання та увага. Тож слідкуйте за новинами та анонсами на сторінках Фонду Східна Європа та Солом’янських котиків і обов’язково дізнавайтеся більше про правила безпечної поведінки.
Захід «Тиждень мінної безпеки. Північ» відбувався в межах програми «Дивись під ноги!», що впроваджується Фондом Східна Європа у співпраці з ДСНС коштом DanChurchAid.