Подiлитись
26/09/2022
«Тут скрізь протитанкові міни»

Днями наша команда разом із Біргіттою Квіст-Соренсен, генеральною cекретаркою DanChurchAid, її колегами та представниками ДСНС відвідала село Немішаєве, що на Київщині.  

Навесні окупанти дислокувались у лісі за 3 км від Немішаєвого, і зробили його своїм командним пунктом зі складом боєприпасів. Зараз там хіба що склад обгорілих крадених пральних машин, адже наші військові накрили цей пункт градами.

У Єлизарівці, поблизу Немішаєвого, розміщувався інженерний підрозділ рф. Навколо їхніх позицій пролягали дороги крізь ліс. Всі ці локації вони замінували протитанковими мінами. І, на жаль, одна з наших розвідувальних груп підірвалась на протитанковій міні. Зараз на цих територіях інтенсивно працюють сапери ДСНС. 

Загалом північний напрям важкий, адже багато місць заміновано: у районах сіл Кухарі, Бородянка, Єлизарівка, Іванків. До речі, там саперам допомагають лісники, які пройшли наш тренінг на мінних ідентифікаторів.

«Важко вам бачити ваш рідний ліс у такому стані?» запитала пані Біргітта у мінного ідентифікатора Андрія. 

Важко усвідомлювати, що в епоху неймовірних технологічних відкриттів одна диктаторська країна йде війною на всю Європу, почавши з України. Маємо долати наслідки війни і бути максимально обережними: ДСНС рекомендує не ходити до лісів, посадок, великих парків на деокупованих територіях. А якщо ви вже вирішили піти перевірте територію на мінне забруднення у застосунку «Розмінування України».

Фонд Східна Європа спільно з ДСНС навчають мінної безпеки у межах програми «Дивись під ноги!» коштом DanChurchAid.