Подiлитись
22/12/2022
Тренінги на ідентифікаторів

Вчасно виявити та ідентифікувати вибухонебезпечний предмет (ВНП) – запорука швидкого та ефективного його знешкодження. А отже – й запорука безпеки для цивільного населення, свійських та диких тварин.

Уже вкотре ми разом із нашими партнерами з Державної служби України з надзвичайних ситуацій провели три навчання на ідентифікаторів ВНП. Курси пройшли 5–21 грудня на Київщині.

Дванадцять днів інструктори ДСНС України навчали учасників заходу, як правильно поводитись із ВНП, як надавати першу медичну допомогу постраждалим, і головне – як класифікувати та ідентифікувати загрозу шляхом візуального розпізнавання.

Цього разу тренінги пройшли 180 поліцейських, лісників та бійців ТРО із Чернігівської, Миколаївської, Харківської, Київської, Запорізької, Сумської, Донецької та Херсонської областей. Тож мінна безпека цих областей стане ще потужнішою.

Попри невпинну роботу піротехнічних підрозділів ДСНС проблема вибухових загроз залишається актуальною й надважливою для всієї України, особливо – на деокупованих територіях. Смертельні пастки від ворога можуть маскуватися та ховатися будь-де, навіть у таких звичних речах, як побутова техніка, дитячі іграшки чи пачка цигарок.

Тож залишайтеся пильними й обережними завжди: не наближайтесь та не чіпайте підозрілих чи вибухових приладів. І особливо – оберігайте від небезпеки дітей.

Навчання тривало в межах програми «Дивись під ноги!», яку виконує Фонд Східна Європа за підтримки DanChurchAid.