Подiлитись
06/10/2023
Ще більше грантів для допомоги людям

Продовжуємо розповідати про громадські організації України, які отримали гранти в межах програми «Разом ми – Шелтер».

Нагадаємо, що зараз ми реалізуємо вже другу хвилю програми: 16 організацій отримали до 950 000 грн для формування та розповсюдження гуманітарної допомоги непродовольчими товарами. Головні бенефіціари – люди, які постраждали внаслідок війни.

Сьогодні ми поділимося історіями ще шести ГО, які виграли гранти та стали частиною програми «Разом ми – Шелтер».

  • Благодійний фонд «Мирне небо Харкова». Після підриву Каховської ГЕС організація сфокусувалася на забезпечені постраждалого населення Херсона гарячими обідами, гігієнічними та продуктовими наборами. Зараз ГО прагне покращити побут місцевих мешканців – надати людям набори необхідних речей, які зроблять більш комфортним перебування в укриттях під час ворожих обстрілів. У межах проєкту планується роздати 130 таких наборів.
  • Благодійний фонд «Карітас-Київ» у межах свого проєкту забезпечить комплектами для домогосподарств ВПО та місцевих мешканців попередньо визначених ОТГ Київської області. Команда планує роздати 120 наборів, які міститимуть постільну білизну, подушки, ковдри, рушники, кухонне приладдя тощо. Основна увага буде приділена самотнім людям похилого віку, тяжкохворим, людям з інвалідністю та іншим соціально вразливим групам населення.
  • Благодійний фонд «Благо» підтримає своїм проєктом людей на деокупованих територіях Харківщини та м. Харків. Першочергово гуманітарна допомога буде надана родинам соціальних працівників, комунальників, медиків та інших працівників критичної інфраструктури, ВПО та тим, хто доглядає за родичами з інвалідністю. Планується розповсюдити 130 непродовольчих наборів для використання в укриттях та 40 комплектів для облаштування домашнього побуту.
  • Благодійний фонд «Майбутнє будуємо разом» також працює на Харківщині. Організація планує охопити своєю допомогою майже 700 людей, які проживають у деокупованому селі Руська Лозова. Тут знищена практично вся інфраструктура, а 70% житлових будинків мають значні пошкодження. Тож підтримка населення неабияк важлива. Завдяки отриманому гранту «Майбутнє будуємо разом» роздадуть понад 260 непродовольчих наборів для облаштування побуту.
  • Своєю чергою Благодійний фонд «Сприяння розвитку» опікується внутрішньо переміщеними особами та сім’ями пільгових категорій деокупованих населених пунктів Київщини. Організація сформує та надасть 45 комплектів для домогосподарств ВПО, в які увійдуть ковдри, рушники, постільна білизна тощо. А також роздадуть 109 сімейних наборів для місцевих мешканців, які ті зможуть використовувати у бомбосховищах. У складі цих наборів: каремати, спальні мішки, ковдри, подушки, ліхтарі.
  • Благодійний фонд «Гордість нації ЮА» прагне забезпечити гуманітарною допомогою внутрішньо переміщених осіб, які зараз проживають у м. Новомосковськ, що на Дніпропетровщині. У межах проєкту команда ГО надасть 200 комплектів для ведення домашнього господарства. У пріоритеті – сім’ї ВПО, які належать до соціально вразливих груп населення, люди з інвалідністю, багатодітні, малозабезпечені та неповні родини.

Щасливі працювати разом із такими представниками громадянського суспільства та мати змогу допомагати іншим допомагати. Саме в цьому і вбачаємо одну з головних місій Фонду Східна Європа. Тож точно не збираємось спинятися!

Програма «Разом ми – Шелтер» реалізується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Гуманітарного Фонду для України.