Подiлитись
15/02/2025
Звіт Фонду Східна Європа 2023–2024

Звіт Фонду Східна Європа за 2023–2024 роки став яскравим свідченням стійкості, інновацій і солідарності в умовах повномасштабної війни. У цей період організація не лише зберегла свою ефективність, а й розширила спектр діяльності.

Фонд реалізовував понад 18 програм у межах п’яти кластерів: цифрового врядування та підзвітності, гуманітарної допомоги та відновлення, підтримки бізнесу та уряду, соціополітичної та міжнародної адвокації, розвитку та підтримки громадянського суспільства.

Ми надали понад 100 грантів ГО для інституційного розвитку організацій, реалізації важливих проєктів, гуманітарного реагування. У межах програм цифрового спрямування програма EGAP підтримала створення освітньої екосистеми «Мрія» та сервісу «Шлюб онлайн», що здобув міжнародне визнання. Проєкт CDTO Campus підготував сотні цифрових менеджерів. Платформа «Дія.Освіта» допомогла майже двом мільйонам українців опанувати нові професії та навички.

Фонд забезпечив гуманітарну допомогу понад 28 тисячам українців, зокрема у прифронтових громадах. Через програму «Разом заради підтримки» були облаштовані укриття в школах Чернігівщини, а в межах «Разом ми – Шелтер» – створені прихистки для ВПО. Фонд також профінансував закупівлю обладнання та навчання місцевих НУО.

У межах програми Power Up! були надані гранти підприємствам на підвищення енергоефективності, а також реалізовані масштабні енергомодернізаційні проєкти, зокрема у Міністерстві фінансів. Програма «Відновлення і стійкість» підвищила компетенції держслужбовців для повоєнної відбудови.

Фонд активно просував голос України на міжнародній арені: організував візити делегацій до Києва, виступав на форумах у Берліні й Цюриху. Основна ідея – цифрова трансформація, інклюзивне відновлення та стійке врядування як запорука євроінтеграції.

Більше про досягнення Фонду та нашу діяльність можна прочитати у повній версії звіту, що охоплює період від червня 2023 року по січень 2025.