Подiлитись
17/01/2024
Розважити і навчити: дитячі пожежні табори

ГО «Добровольці-вогнеборці» розробила «Методику проведення дитячого літнього табору на тему пожежної безпеки».

Добровільна пожежна команда у власній громаді – не лише цікавий досвід, а ще й життєва необхідність. Швидке реагування на виникнення пожежі – це запорука менших збитків та жертв від надзвичайної ситуації. Особливо, якщо йдеться про територіально віддалені населені пункти, дістатися куди професійним пожежним іноді доволі непросто. 

У межах реалізації проєкту «Акселерація потенціалу новостворених добровільних пожежних команд на місцевому рівні» та задля популяризації ДПК ГО «Добровольці-вогнеборці» підготувала й провела вісім п’ятиденних дитячих таборів, тематикою яких була пожежна безпека. У заходах взяли участь близько ста учасників. 

Щоб діти весело провели час, засвоїли корисні знання та навички, методолог розробив «Методику проведення дитячого літнього табору на тему пожежної безпеки». У ній містяться:

  • техніки залучення дітей до участі
  • цікаві вправи та ігри з алгоритмом їх проведення
  • додатки та матеріали (розфарбовки, поробки)

Крім того, впорядники посібника Юлія Волянська та Василь Кундрик навели власний приклад п’ятиденної програми літнього тематичного табору. 

Автори методики впевнені, що вона допоможе більш ефективно залучати населення різних громад до проведення безпекових заходів, викликати інтерес до створення власних ДПК як серед дорослих, так і серед дітей.

Методичні рекомендації створені ГО «Добровольці-вогнеборці» у межах Програми «Спільнодія», яка виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень і ГО «Разом проти корупції» за фінансової підтримки Європейського Союзу.