Подiлитись
06/02/2024
Посібник із оглядом програм ЄС для України

Попри повномасштабну війну Україна 2023 року отримала статус країни-кандидата на членство в ЄС і навіть розпочала перемовини з Європейською Радою щодо вступу. Ці рішення відкрили для країни безпрецедентні можливості з інтеграції в європейський простір, доступ до фінансових ресурсів та програм підтримки в різних сферах.

Україна й раніше мала доступ до низки програм за фінансування ЄС, але в процесі євроінтеграції можливості залучення таких ресурсів будуть тільки розширюватися.

Ми розробили цей посібник, щоб ознайомити українських проєктних менеджерів із широким спектром програм ЄС і допомогти з підготовкою конкурентоспроможних проєктних заявок до них.

Авторами видання є кандидат психологічних наук, експерт у сфері місцевого та регіонального розвитку Мирослав Кошелюк та докторка філософії з європейських студій та соціології Лаура Трофін.

Головна мета цього посібника – сприяти розвитку компетенцій серед місцевих та регіональних управлінців України та підвищувати їхню спроможність ефективно використовувати європейські ресурси для розвитку своїх громад.

Документ охоплює широкий спектр програм, включаючи секторальні програми ЄС, програми міжрегіональної, транскордонної та транснаціональної співпраці та нові фінансові інструменти, спеціально розроблені для підтримки України.

Також у посібнику розглядаються особливості підготовки проєктних заявок та надаються рекомендації з пошуку актуальних конкурсів для залучення фінансування.

Посібник «Огляд програм ЄС, доступних для заявників з України» підготовлений у межах програми «Відновлення і стійкість», яка реалізується Фондом Східна Європа коштом Федерального уряду Німеччини за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Зміст цього видання не обов’язково відображає позицію Федерального уряду Німеччини, GIZ та Фонду Східна Європа. Розповсюджується безплатно.