Після 24 лютого 2022 року організації громадянського суспільства колосально працювали на зменшення наслідків повномасштабної війни в Україні. За цей час громадські організації спрямували всі свої сили та активи на допомогу українському суспільству.
Частина з них релокувалася до інших областей, інша частина змінила не лише місце, а й напрямок роботи.
Розвиток та зміцнення власної спроможності стає не додатковою опцією, а необхідною складовою, щоб організації змогли адаптовуватися до викликів та шукати чи винаходити нові моделі вирішення проблем.
Програма інституційної підтримки для партнерських організацій стала однією з можливостей для 11 ГО покращити управлінську та операційну спроможність, посилити комунікації, повчитися проєктного менеджменту, налагодити різні внутрішні процеси. Ця програма реалізовувалася протягом 2023–2024 року в межах проєкту «Фенікс», що виконував Фонд Східна Європа за підтримки Європейського Союзу.
Розповідаємо про чотири організації з різних куточків України, які займаються різними проєктами, різного масштабу, але всі вони – про підтримку тих, хто цього потребує. Підтримка родин військових, громад Харківської та Донецької області, нових мешканців на Вінниччині – читайте, як організації працюють у цих напрямах, та чому підтримка для тих, хто підтримує інших, є вкрай важливою.
Авторка текстів – Юлія Гудожник. Історії також опубліковані на сайті Euprostir.
Матеріали підготовлені у межах проєкту «Фенікс: Сильна Україна під час війни», яка виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Думки, викладені у цьому матеріалі, не обов’язково відображають позицію Фонду Східна Європа та Європейського Союзу.