Подiлитись
Програму завершено
Підтримка Кримської платформи

Проєкт «Подальша підтримка зацікавлених сторін Кримської платформи», що виконується Фондом Східна Європа за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), триватиме від грудня 2021 року по лютий 2022 року.  

На меті – зміцнити Уряд України та організації громадянського суспільства, що належать до Експертної мережі Кримської платформи (ЕМКП), забезпечивши їх структурним підходом до процесів реінтеграції Криму. 

Реінтеграція тимчасово окупованих територій і мирні процеси були названі серед пріоритетів Офісу Президента України Володимира Зеленського після виборів 2019 року. 

Кримська платформа – новий консультативний і координаційний формат, ініційований Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на тривалу окупацію Криму, посилення міжнародного тиску на Росію, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та цілковите відновлення суверенітету України на півострові.

Хоча діяльність Кримської платформи координують кілька державних органів, Міністерство закордонних справ України залишається одним з ключових акторів як на національному, так і на міжнародному рівнях. 

Фонд Східна Європа – визнаний партнер із величезним досвідом роботи з різноманітними зацікавленими сторонами, зокрема організаціями громадянського суспільства, державними, донорськими організаціями тощо.

Влітку 2021 року, перед проведенням саміту Кримської платформи, Фонд Східна Європа та Міністерство закордонних справ України підписали меморандум про взаєморозуміння, у якому обумовлено цілі розвитку ЕМКП та підтримку МЗС України. 

Крім того, восени 2021 року Фонд Східна Європа підписав меморандум про співпрацю з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим (яке одночасно діє як національний Офіс Кримської платформи), спрямований на забезпечення сталої діяльності ЕМКП, а також на досягнення інших цілей Спільної декларації Учасників Міжнародної Кримської платформи.

Цей Проєкт, що виконується Фондом Східна Європа, є частиною «Української ініціативи зміцнення громадської довіри» (UCBI). Він сприятиме виконанню його СЗ 1.3 «Зміцнення реінтеграційних зусиль Уряду України».

Крім того, Проєкт є складовою більшої програми, ініційованої Фондом Східна Європа для системної підтримки Експертної мережі Кримської платформи – відповідно до меморандуму про взаєморозуміння, підписаного із МЗС України.

Напрямки діяльності Проєкту: 

Зміцнення потенціалу Експертної мережі Кримської платформи (ЕМКП)

Фонд Східна Європа проведе для ЕМКП дві стратегічні сесії. На меті першої – встановлення цілей інституційного розвитку, окреслення місії та візії ЕМКП. Ціль другої, що відбудеться за участі Міністерства закордонних справ України, Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим/Офісу Кримської платформи, – формування бачення співпраці стейкхолдерів із ЕМКП і використання її аналітичного потенціалу. За результатами роботи будуть підготовлені рекомендації щодо інституційного розвитку ЕМКП, правовий аналіз можливих підходів до юридичної реєстрації Мережі або її Секретаріату, презентація різних моделей інституційного розвитку ЕМКП. 

Інформаційна підтримка Кримської платформи та Експертної мережі Кримської платформи (ЕМКП)

Фонд Східна Європа проведе два публічні заходи. Перший – координаційна нарада потенційних донорів Кримської платформи, у якій візьмуть участь представники посольств, міжнародних та інших організацій. Другий захід має на меті презентувати діяльність ЕМКП та її плани на 2022 рік.

Фонд Східна Європа також оновить вебсайт Кримської платформи, доповнивши його інформацією Експертної мережі Кримської платформи та функціональними додатками, щоб забезпечити інформування широкого кола українських та іноземних зацікавлених сторін про діяльність ЕМКП. 

Також у межах Проєкту буде надана підтримка онлайн-ресурсів Кримської платформи (офіційного вебсайту, сторінки у Facebook, каналу в Telegram). Діяльність передбачає, зокрема, щоденне оновлення вебресурсів актуальними новинами, релізами та візуальною інформацією.