Подiлитись
13/01/2023
Правило трьох НЕ

Не підходь!

Не чіпай!

Не панікуй!

Саме на цих трьох «Не» базуються основні правила безпечної поведінки з вибуховими чи підозрілими предметами. Саме ці три «Не» можуть врятувати багато життів, тому знати про них і обов’язково слідувати їм має кожен, хто перебуває на території України.

Для того, щоб донести до якомога більшої кількості громадян і популяризувати ці прості правила поведінки, Фонд Східна Європа разом із партнерами із Державної служби України з надзвичайних ситуацій створили відеоролик про мінну безпеку «Правило трьох “Не”».

Із початком повномасштабного вторгнення наша країна стала однією з найбільш замінованих країн світу. Смертність від вибухових пристроїв тільки зростає з кожним днем війни. На превеликий жаль, серед цих жертв є і діти. Повне розмінування України триватиме ще роками навіть після завершення війни, тож тема мінної безпеки буде важливою та актуальною для українців ще довго. 

Така коротка та зрозуміла кожному відеоінструкція наочно ілюструє, як треба і не треба діяти, якщо ви натрапили на вибухонебезпечний предмет.

Не підходьте до нього і після виявлення одразу відійдіть на безпечну відстань (мінімум 100 метрів) тим же шляхом, яким підійшли до місця знахідки.

Не чіпайте ні в якому разі, навіть якщо впевнені, що це безпечно. Міни можуть маскуватися у звичайних речах, типу дитячих іграшок чи цукерок.

Не панікуйте та зберігайте спокій. Обачні та послідовні дії врятують життя вам і всім, хто перебуває поряд. Тільки у врівноваженому стані можна ухвалювати правильні рішення.

Ну, а наступним кроком має бути повідомлення ДСНС про вашу смертоносну знахідку. Зробити це можна за номером 101 або у мобільному застосунку «Розмінування України».

Відео створене за підтримки Фонду Східна Європа у співпраці з ДСНС України в межах програми «Дивись під ноги!», що фінансується DanChurchAid; та програми «Спільнодія» – за фінансування Європейського Союзу.