Подiлитись
01/04/2022
Підтримка з Німеччини

На фото (зліва направо): Ральф Фюкс, Віктор Лях, Марілуїзе Бек та Юлія Айхгофер

У часи повномасштабної російської агресії Марілуїзе Бек (Marieluise Beck) і Ральф Фюкс (Ralf Fücks) – співзасновники Центру ліберальної сучасності та давні партнери Фонду Східна Європа – стали першими німецькими політиками, які приїхали з візитом до Львова та Києва, щоб продемонструвати українцям свою солідарність і підтримку. 

У Львові німецькі політики зустрілись із Юлією Айхгофер, менеджеркою та редакторкою проєкту Ukraine Verstehen, та президентом Фонду Східна Європа Віктором Ляхом. Очільник Фонду розповів про наші нові гуманітарні проєкти та ініціативи, спрямовані на допомогу Україні в часи війни. Зокрема, про проєкт «Шелтер», який надає підтримку внутрішньо переміщеним особам в Україні. 

У столиці Ральф Фюкс та Марілуїзе Бек провели низку зустрічей з народними депутатами України, урядовцями, політиками та представниками громадянського суспільства.

Зокрема, важливою для посилення українсько-німецьких відносин була зустріч з Олександром Мережком, головою Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, що відбулася 30 березня. 

Плідною і конструктивною цього ж дня стала розмова із Сергієм Тарутою, народним депутатом України і президентом Асоціації народних депутатів України. Пан Тарута відзначив, що Марілуїзе Бек є однією з тих політиків Німеччини, що голосно і чітко вимагає від німецького керівництва допомогти Україні не лише словами, а й зброєю, і особливо відзначив її небайдужість до трагедії, яка відбувається в українському Маріуполі.

Народна депутатка України Ірина Геращенко наголосила на необхідності посилення військової, економічної та гуманітарної допомоги Україні. Особливу увагу вона приділила воєнним злочинам росіян і необхідності притягнення злочинців до відповідальності. Результатом зустрічі, що відбулася 31 березня, стали плани щодо активізації міжпарламентської співпраці.

Першого квітня з Ральфом Фюксом та Марілуїзе Бек зустрівся також Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцкі.

Перебуваючи у Києві, співзасновники Центру ліберальної сучасності відвідали дитячу лікарню «Охматдит».

Фонд Східна Європа щиро вдячний своїм партнерам за незмінну підтримку України. Саме такі щирі друзі наближають нашу перемогу.

Програма «Україна в Європі: парламентський вимір» реалізується Фондом Східна Європа спільно з Центром ліберальної сучасності (Берлін) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.