11–13 липня Фонд Східна Європа спільно з ДСНС провели тренінг для ідентифікаторів вибухонебезпечних предметів.
Щоб покращувати обізнаність громадян про мінну небезпеку, Фонд Східна Європа разом із Державною службою України з надзвичайних ситуацій проводить навчання ідентифікаторів вибухонебезпечних предметів. Цього тижня завершився перший курс.
Загалом курс пройшли люди різних професій: пожежники, лісники, поліцейські, волонтери, добровольці територіальної оборони. За словами інструкторів, приблизно 50% учасників до тренінгу зіштовхувались із вибухонебезпечними предметами.
П’ятдесят людей пройшли навчання ідентифікаторів вибухонебезпечних предметів і допомагатимуть саперам ДСНС на Київщині. Їхнє завдання – на місці, в разі виявлення підозрілого об’єкта, визначити рівень загрози, вжити заходів безпеки до прибуття піротехніків та за потреби надати першу медичну допомогу.
«Ми маємо якнайшвидше закінчити війну і зробити все, щоб дітям було безпечно жити в нашій країні. Наслідки війни ми ще довго будемо прибирати. У буквальному сенсі», – говорить інструктор, сапер-парамедик Денис Рижов, який від 2016 року має досвід розмінування у Луганській та Харківській областях і проводив медичний тренінг для ідентифікаторів у межах нашого курсу.
Він наголошує, що окупанти використовують зараз доволі новітні озброєння, які націлені найперше на дітей. Наприклад, ПФМ-1 – заборонена до використання міжнародними конвенціями протипіхотна фугасна міна, або «смертельна пелюстка», яка викидає касети на дальні відстані. Вони – яскравого кольору, тож діти часто сприймають їх за іграшки і намагаються підняти.
Часто саморобні вибухові пристрої маскують під іграшки, книжки, документи. Головне, що сапери намагаються донести українцям, – не піднімати жодних предметів. Головне правило: ви не клали цього, ви цього і не чіпайте. І оберігайте дітей.
Захід відбувся в межах програми «Дивись під ноги!», яка виконується Фондом Східна Європа коштом DanChurchAid, а також – за підтримки програми «Вільна земля» Благодійного фонду Банку Львів.