Подiлитись
20/09/2023
Моніторингові візити до прихистків

Перша хвиля програми «Разом ми – Шелтер» добігає кінця. Більшість громадських організацій, які отримали гранти на ремонт та облаштування прихистків для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), завершують свої проєкти. Тож наша команда здійснила моніторингові візити до шелтерів у різних областях України, щоб оцінити виконання робіт і особисто поспілкуватися з мешканцями прихистків.

Центр довгострокового проживання для переселенців у Дніпрі постраждав від ворожого удару – вікна прихистку були пошкоджені вибуховою хвилею. Громадська організація «Джерело підтримки» взялася допомогти Центру та завдяки грантовим коштам замінила 76 вікон і виконала роботи з відновлення зовнішніх та внутрішніх відкосів. Під час візиту представники Фонду побачили вже повністю виконані роботи та почули безліч слів подяки як від команди ГО, так і від мешканців Центру. Така допомога дійсно була неабияк необхідна і своєчасна, адже попереду – зима, а нові та якісні вікна забезпечать людям тепло та затишок. Раді зробити і свій внесок у їхній добробут!

Громадська організація «Інститут соціальної трансформації» взяла під свою опіку прихисток на базі дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Зоряний» у селі Карапиші (Київщина). Тут були проведені роботи з облаштування укриття та відмостки пандусу біля центрального входу, а також – зроблений косметичний ремонт у 14 житлових кімнатах. Програмна фахівчиня Галина Рибалко та технічний координатор Фонду Олег Масняк особисто переконалися в тому, що роботи виконані якісно та вчасно. За словами наших спеціалістів, мешканці прихистку мають гарні умови для проживання та неабияк задоволені результатами ремонту. А це – найголовніше!

Наступна моніторингова поїздка відбулася на Львівщину, де свої проєкти в межах програми «Разом ми – Шелтер» реалізують дві громадські організації.

Благодійний фонд «Твоя опора» активно працює у одному з найбільших прихистків Львова. Наші представники гідно оцінили вже виконаний ремонт у семи житлових кімнатах, кухні, їдальні, коридорах і санвузлах шелтера. На черзі – ремонт душових. Головним викликом для команди проєкту став брак будівельних фахівців, оскільки багато чоловіків було мобілізовані на війну. Але організації все ж вдалося знайти професійного підрядника та добре організувати роботу. Молодці!

Своєю чергою, благодійний фонд «Милосердя» у межах свого проєкту взявся допомогти прихистку для ВПО на базі гімназії міста Турка. Метою організації було відремонтувати санвузли, обладнати їх сучасними душовими кімнатами та туалетними кабінками, а також створити безбар’єрний доступ до них для людей з інвалідністю. На момент нашого візиту частина робіт вже була зроблена, і зроблена добре. У процесі – облаштування інклюзивних душових кімнат. Команда йде за графіком, тож чекаємо на фінальні результати.

Заключною областю, яку відвідали спеціалісти Фонду, була Харківська, де працюють одразу чотири організації.

«Первомайський міський БФ “Джерело”» взяв на себе зобов’язання зробити капітальний ремонт харчоблока «Первомайського закладу дошкільної освіти», а також придбати обладнання та меблі для харчоблока. Наразі ремонтні роботи у розпалі, необхідне устаткування вже закуплене в повному обсязі. Вже скоро оновлений харчоблок зможе повноцінно функціонувати, а мешканці прихистку – отримувати ще більш якісні послуги у їдальні закладу.

На момент візиту проєкт громадської організації «Фонд підтримки місцевого розвитку» був вже завершений. Наш технічний координатор Олег Масняк відвідав прихисток на базі Зеленогайської спеціальної школи, де ГО здійснила ремонтні роботи у 12 кімнатах та коридорі, а також замінила світильники, змішувачі в санвузлах, улаштувала нові міжкімнатні двері. Пан Олег схвалив виконані роботи та отримав чудові відгуки від мешканців шелтера. Зараз тут проживають близько 40 людей, а в майбутньому заклад знову зможе приймати у своїх оновлених стінах дітей з особливими потребами.

Шелтер на території клінічного санаторію «Курорт Березівські мінеральні води» отримав підтримку одночасно від двох організацій у межах нашої грантової програми. Санаторій має велику площу і здатен приймати у своїх стінах багатьох людей, але й роботи там треба виконати чимало.

Благодійний фонд «Майбутнє будуємо разом» взявся за приміщення їдальні, де щодня харчуються понад 300 людей, які проживають у прихистку. Завдяки грантовим коштам їм вдалося реконструювати ґанок, зробити ремонт овочевої та варочної кімнат і приміщення для миття посуду, замінити вікна та придбати необхідну побутову техніку. Кухарки, які працюють у шелтері на волонтерських засадах, щиро дякували ГО, нашому Фонду та донорам за надану допомогу, адже тепер виконувати свою роботу їм буде ще легше, зручніше та приємніше.

Своєю чергою, громадська організація «Єдине Джерело» взяла на себе ремонтні роботи у корпусі 1-А клінічного санаторію «Бермінводи». На момент моніторингового візиту вже була відремонтована покрівля та замінені зливостоки. У процесі – заміна системи опалення та віконно-балконних блоків у житлових кімнатах і вікон у зонах спільного використання. Проєкт «Єдиного Джерела» завершується наприкінці вересня, тож уже до настання холодів у шелтері буде тепло та затишно.

Єдина організація першої хвилі, яку нам, на жаль, не вдалося відвідати з безпекових міркувань, – це ГО «ХАРТ». Її команда опікується прихистком у місті Нікополь Дніпропетровської області. «ХАРТ» працює в умовах постійних артобстрілів через близькість до фронту. Але попри це партнери продовжують допомагати ВПО: в межах проєкту було замінено 90 вікон, відновлено зовнішні та внутрішні віконні відкоси, закуплено побутову техніку та 10 письмових столів для навчання дітей, а також облаштовано ігрову кімнату для дітей дошкільного віку. Горді працювати разом і підтримувати такі сміливі та відважні українські організації!

За результатами моніторингових візитів можемо впевнено сказати, що грантоотримувачі надзвичайно відповідально поставились до взятих на себе зобов’язань. Наша спільна мета – покращити умови проживання для вимушених переселенців України – однозначно досягнута. Але ми й надалі будемо невтомно працювати й шукати нові можливості, щоб допомагати тим, хто цього потребує.

Програма «Разом ми – Шелтер» реалізується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України.