Подiлитись
09/05/2023
Курс — рекордсмен

Рекорд України в номінації «Найбільша кількість учасників, які опанували онлайн-курс з мінної безпеки Дивись під ноги! Дивись, куди ідеш!”» було зафіксовано 9 травня.

Загалом на курс зареєструвалися 529 141 слухач та слухачка. 

«Тема мінної безпеки надзвичайно важлива для українців і буде актуальною ще багато років, адже ворог рясно засіяв наші території мінами. Дуже часто від мін страждають та гинуть цивільні. Уже внаслідок підриву на вибухонебезпечних предметах в Україні загинуло чимало людей, серед них є і діти. Сподіваюсь, завдяки цьому курсу якомога більше українців дізнається про важливі правила, які вбережуть їхні життя», — зазначив президент Фонду Східна Європа Віктор Лях.

Директор департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Олександр Чекригін також наголосив на важливості опанування цього курсу.

«За даними Мінреінтеграції, із початку широкомасштабного вторгнення російських військ на територію України 237 мирних громадян загинуло та понад 500 постраждали від вибухонебезпечних предметів. Для повного розмінування територій України знадобиться багато років. Однак люди мають знати базові правила: як поводитися із вибухонебезпечними предметами, що робити, якщо натрапили на них, куди телефонувати. Обізнаність кожного сприятиме зменшенню летальних і травматичних випадків, а також допоможе роботі фахівців. Упевнений, що завдяки консолідації спільних зусиль ми переможемо в цій війні та зробимо Україну та світ безпечнішими», — сказав він. 

Ініціаторами фіксації рекорду були Фонд Східна Європа та Державна служба України з надзвичайних ситуацій.

Курс складається з п’яти коротких уроків, у яких Фагот разом із експертом ДСНС Іваном Шепелєвим просто і доступно розповідають про вибухонебезпечні предмети та правила поводження з ними.

Він — безплатний і доступний на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло!

«Якщо цим курсом ми врятували хоча б одне життя, то наші зусилля не були марними», — сказав лідер гурту ТНМК, військовий добровольчого батальйону «Реванш», ведучий курсу Олег «Фагот» Михайлюта.

Онлайн-курс «Дивись під ноги! Дивись, куди йдеш!» розроблений у межах програм «Дивись під ноги!» та «Спільнодія», які реалізує Фонд Східна Європа спільно з Державною службою України з надзвичайних ситуацій коштом Європейського Союзу та DanChurchAid.