Подiлитись
01/04/2022
Франція підтримує Україну

Асоціація «Європейський Рух-Франція» 30 березня провела на підтримку України благодійний сніданок, на якому вдалося зібрати дві тисячі євро, збір коштів триває.

Під час заходу посол Франції в Україні Етьєн де Понсен, представники гуманітарних асоціацій, а також українці з Франції та України обговорили шляхи підтримки тимчасово переміщених осіб і біженців.

«Ми залишаємося з українцями, на їхньому боці в цих питаннях. У важкі часи. Ми проводимо низку доволі конкретних заходів, щоб допомагати на місці, та постійно – на прямому зв’язку з нашими українськими та французькими колегами», – наголосив пан посол.

Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях та асистентка проєкту «Шелтер» Олеся Савка взяли участь у благодійному сніданку дистанційно.

«Наразі, за даними ООН, в Україні нараховується близько 6,5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб. Але ці цифри постійно зростають. За прогнозами, війна торкнеться 18 мільйонів українців. Включно із додатковими 7 мільйонами, які потенційно втратять свої домівки та стануть внутрішньо переміщеними особами. Фонд Східна Європа від початку російсько-української війни запустив проєкт «Шелтер», щоб надати допомогу українцям, які втратили свої домівки», – розповів Віктор Лях у відеозверненні до учасників заходу.

Віктор Лях додав, що на зібрані у межах проєкту гроші вже вдалося надати фінансову підтримку п’ятьом організаціям громадянського суспільства з регіонів із найбільшою кількістю переселенців. Кошти були спрямовані на обладнання для укриття, гігієнічні потреби та допомогу в транспортуванні, евакуації, координації гуманітарної допомоги, закупівлі їжі, води та ліків для внутрішньо переміщених осіб.

Дізнатися більше про «Шелтер» та долучитися фінансово можна за посиланням. Допомогти внутрішньо переміщеним особам можна у один клік на сторінці проєкту на GoFundMe.

Відеозапис благодійного сніданку для України дивіться тут.