Фонд Східна Європа обрав переможців грантового конкурсу в межах програми «Стійкість». 12 громадських організацій та медіа, що зареєстровані як ГО, отримають грантову підтримку на релокацію до більш безпечних регіонів України, а також – на облаштування коворкінгів, покриття зарплатного фонду, боротьбу з російською пропагандою і реалізацію проєктів на підтримку ВПО та інші потреби.
Список переможців за кожним із лотів:
Лот 1. Релокація та облаштування на новому місці:
Лот 2. Створення умови для роботи вимушено переміщених осіб, зокрема представників(-ць) ОГС, а також їхньої взаємодії з громадами, що приймають:
Лот 3. Покращення спроможності ЗМІ, що мають статус неприбуткових організацій, та забезпечення їхньої професійної діяльності; реалізація медійних проєктів:
«Європейський Союз виділяє кошти, щоб допомогти українським організаціям громадянського суспільства продовжувати роботу, полегшити тягар, пов’язаний із релокацією та облаштуванням на новому місці, протидіяти російській пропаганді та дезінформації. А також реалізовувати заходи, спрямовані на створення чи покращення умов перебування ВПО у територіальній громаді, що приймає», – прокоментувала Сінзіана Пояна, керівниця програми з питань підтримки громадянського суспільства у Представництві Європейського Союзу в Україні.
В межах грантового конкурсу надійшло майже 200 заявок від організацій громадянського суспільства та медіа, що мають статус неприбутковості, з різних регіонів.
«Зараз в Україні налічується понад 5 млн вимушено переміщених осіб. Серед них – і представники громадського сектору, які попри все намагаються продовжувати роботу у нових місцях. Підтримка громадянського суспільства є одним із пріоритетів Фонду, тож ми раді надати грантову та інституційну підтримку і сприяти тому, щоб відібрані громадські організації продовжували розвиватися, реалізовувати свої проєкти у нових громадах, створювати умови для ВПО, бути стійкими», – сказав Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.
Незабаром відібрані організації отримають до 1 мільйона гривень кожна на реалізацію своїх проєктів та ініціатив. А ще – здобудуть інституційну підтримку від Фонду та зовнішніх експертів: матимуть змогу пройти оцінювання організаційної спроможності із розробленням дорожньої карти розвитку. Відвідають серію тренінгів, присвячених темам кібербезпеки, проєктного управління, адаптації до кризових умов роботи.
Довідкова інформація:
Програму «Стійкість» упроваджує Фонд Східна Європа в межах консорціуму громадських організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу. Програма триває від червня 2022 по травень 2023 року.
Додатково:
Європейський Союз підтримує Україну під час неспровокованого і невиправданого повномасштабного російського вторгнення. Станом на сьогодні на підтримку оборони України через Європейський фонд миру було виділено 2 мільярди євро. Підтримка надається шляхом перепрофілювання поточних проєктів загальною сумою близько 140 мільйонів євро. Нещодавно було виділено понад 130 мільйонів євро як бюджетну підтримку. Цю нагальну допомогу буде розширено через залучення додаткових 330 мільйонів євро.
Понад 30 000 тонн матеріальної допомоги було надано всіма державами-членами ЄС та іншими партнерами через Механізм цивільного захисту Європейського Союзу. 9,1 мільярдів євро було зібрано на міжнародному заході “Stand Up for Ukraine” на гуманітарну допомогу, підтримку біженців, внутрішньо переміщених осіб та відновлення. Ще 6,1 мільярда євро було зібрано на Міжнародній донорській конференції 5 травня у Варшаві.
ЄС також надає Україні надзвичайну Макрофінансову допомогу розміром 1,2 мільярда євро.
За додатковою інформацією звертайтеся за адресою [email protected] до команди Фонду Східна Європа.