Подiлитись
02/02/2023
Додаткові гранти для медіапроєктів

Раді оголосити про ще трьох додаткових переможців грантового конкурсу програми «Стійкість» у Лоті № 3. Одним із фокусів програми є підтримка медіа, що мають статус ГО, посилення їхньої професійної спроможності; реалізація медійних проєктів, що спрямовані на протидію російській пропаганді та дезінформації, а також тих, що є корисними для ВПО, сприяють адаптації внутрішньо переміщених людей, та інші важливі теми в умовах війни.

Розповідаємо про переможців та їхні проєкти:

  • ГО «Харківський кризовий інфоцентр» (медіагрупа «Накипіло», місто Харків) отримала кошти на перезапуск онлайн-радіо «Накипіло». Редакція прагне розширити аудиторію онлайн-радіо, підвищити доступність якісної інформації для жителів Харківської області, особливо деокупованих її районів.
  • ГО «Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю “Українське товариство сліпих”» прагне допомогти людям із порушенням зору долати дефіцит інформації у доступних для них формах, почуття ізоляції та безвиході задля адаптації та інтеграції у суспільство внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю. Грантові кошти будуть використані на створення циклу тематичних передач та підтримку роботи радіо УТОС.
  • ГО «Закарпатське Вільне Медіа» висвітлюватиме процес соціальної інтеграції ВПО та релокованого бізнесу в Закарпатській області, підвищуватиме власну цифрову безпеку. Видання планує випустити цикл публікацій про соціальну інтеграцію ВПО до життя у територіальних громадах Закарпатської області, сприяння толерантності та порозуміння між ВПО та місцевими громадами. А також перезапустити сайт проєкту.

Відібрані організації вже розпочинають свою роботу. А ще, як і інші переможці конкурсу – здобудуть інституційну підтримку від Фонду та зовнішніх експертів: матимуть змогу пройти оцінювання організаційної спроможності із розробленням дорожньої карти розвитку. Відвідають серію тренінгів, присвячених темам кібербезпеки, проєктного управління, адаптації до кризових умов роботи.

Програму «Стійкість» упроваджує Фонд Східна Європа в межах консорціуму громадських організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу.