Подiлитись
14/02/2024
9 грантів програми «Спроможні та сильні»

Фонд Східна Європа оголошує ще дев’ять громадських організацій у списку переможців другої фази грантового конкурсу в межах програми «Спроможні та сильні» за фінансової підтримки Швейцарії.

Громадські організації отримали гранти для роботи, спрямованої на протидію гендерно зумовленому насильству та захист прав жінок, підтримку уразливих груп населення, етнічних меншин, а також людей, які постраждали від повномасштабного вторгнення.

У межах конкурсу надійшло понад 300 заявок від організацій громадянського суспільства. Тож нижче – список останніх дев’яти переможців та коротко про проєкти, які вони реалізують:

Благодійна організація «Благодійний фонд Клуб Добродіїв”» із проєктом «Місце сили та підтримки для дітей, які постраждали від війни», місто Київ

Проєкт спрямований на організацію офлайн-заходів у «Місці сили та підтримки для дітей» через шість новітніх форматів, спеціально розроблених «Клубом Добродіїв» з метою підсилення українських підлітків, які постраждали від війни. Ці заходи будуть про надання психологічної допомоги (групової терапії в колі однолітків, арттерапії), просвітницьку діяльність на актуальні теми з child protection та покращення життєвих навичок. 

Громадська організація «Лідерка» з проєктом «Безпечний простір – Кременчук», місто Кременчук, Полтавська область

Проєкт спрямований на надання комплексної підтримки ВПО та вразливим категоріям населення міста Кременчук шляхом навчання, консультування та організації власне безпечного простору, в якому можна як отримати допомогу: психологічну, юридичну, коучингову; так і систематично розвиватися, опановувати нові знання. 

Зокрема, проєктом передбачена низка заходів для жінок ВПО та місцевих вразливих категорій (одинокі / багатодітні, з інвалідністю, у складних життєвих обставинах,, постраждалі від насильства): від визначення мети в житті – до опанування нових професій, відкриття власної справи. Також буде надана психоемоційна допомога за програмою «Самопоміч Плюс» (Self Help +), розроблена ВООЗ для надання первинної психологічної допомоги в «польових» умовах. 

Громадська організація «Чернігівський громадський комітет 

захисту прав людини» (ЧГКЗПЛ) із проєктом «Захист та підтримка постраждалих від гендерно зумовленого насильства в умовах війни в Чернігівській області», Чернігівщина 

Проєкт націлений на посилення зусиль із протидії гендерно зумовленому насильству (ГЗН) на рівні місцевих громад Чернігівської області через розвиток компетентності представників громад та налагодження їхньої взаємодії з поліцією, соціальними службами та НУО. 

Зокрема, у межах проєкту нададуть комплексну спеціалізовану допомогу та підтримку постраждалим від ГЗН у громадах Чернігівської області. Працівники ЧГКЗПЛ та інші правозахисники Чернігівщини пройдуть навчання та посилять свою спроможність у сфері адвокації та стратегічного судочинства, розвитку лідерства та ефективних комунікацій для продуктивної діяльності із захисту та відновлення прав постраждалих від ГЗН під час війни та надання юридичної підтримки вразливим групам. Десять громад (ТГ) регіону розроблять алгоритми надання допомоги у своїх громадах, забезпечать безперешкодний доступ до інформації та допомоги для жертв ГЗН та груп ризику.

Благодійна організація «Клуб МАЙБУТНЄ”» із проєктом «Підтримка ВПО міста Кривий Ріг у соціальній інтеграції шляхом надання тимчасового прихистку в Шелтері, соціальної, юридичної та психологічної допомоги», місто Кривий Ріг, Дніпропетровська область

Ціль проєкту: забезпечити підтримку внутрішньо переміщеним особам з-поміж уразливих груп населення та родин з дітьми шляхом надання комплексу послуг у двох шелтерах міста Кривий Ріг. У цих шелтерах люди отримають місце для тимчасового проживання (від однієї доби до двох тижнів, за потреби термін перебування може бути подовжений), де вони будуть забезпечені харчуванням, отримають якісний соціальний, психологічний та юридичний супровід. Консультанти організації допоможуть у вирішенні першочергових питань та допоможуть адаптуватися у новому місці. Соціальну, психологічну та юридичну допомогу можуть отримати не тільки резиденти шелтеру, а й усі ВПО, які зареєстровані у місті Кривий Ріг, із ключових груп населення міста та прилеглих до Кривого Рогу громад. 

Громадська організація «Кризова психологічна допомога м. Дніпро та Дніпропетровської області» із проєктом «Крила Підтримки», місто Дніпро та Дніпропетровська область 

Ціль проєкту: надати психологічну ресурсну підтримку жінкам та підліткам, які постраждали від війни: внутрішньо переміщеним особам, дружинам військових, вдовам. У громадській організації планують покращити психоемоційний стан кожної з перелічених категорій потенційних учасниць та учасників – через групові та індивідуальні консультації. 

Громадська організація «Будуємо Україну Разом» із проєктом «Підтримка місцевого населення постраждалих від повномасштабного вторгнення громад», Менська громада Чернігівської області

Проєкт спрямований на залучення мешканців деокупованої Менської громади до вирішення спільних проблем та підвищення їхньої соціальної згуртованості. В межах проєкту будуть організовані тренінги: з розроблення партисипативних проєктів та на тему волонтерського менеджменту. Під час реалізації проєкту у Менській громаді буде відновлений та облаштований об’єкт соціальної / культурної інфраструктури. Окрім цього, завдяки програмі «Спроможні та сильні» БУР організує шість волонтерських таборів у громаді, до яких буде залучена місцева молодь.

Громадська організація «ЗМІСТ ПОЛТАВА» із проєктом «Центр адаптації внутрішньо переміщених осіб», Полтавська область

Проєкт має на меті підвищити економічну адаптацію та соціальну інтеграцію внутрішньо переміщених осіб Полтавської області. Для цього ГО буде організовувати навчання з відкриття власної справи та нових професій, індивідуальні консультації з психологом, а також заняття з йоги та арттерапії.  Також «ЗМІСТ ПОЛТАВА» зосередить увагу на покращенні власної інституційної спроможності у напрямках фандрайзингу та комунікацій. 

Громадська організація «ДЖЕРЕЛО ПІДТРИМКИ» із проєктом «Створення умов для комфортного проживання ВПО та підсилення стійкості Центру довгострокового перебування ВПО у Дніпровській громаді», місто Дніпро

Ціль проєкту: покращити житлові умови для ВПО, які постраждали внаслідок військових дій, шляхом створення умов для їхнього комфортного і безпечного проживання, забезпеченням сталого функціонування Центру довгострокового перебування ВПО у місті Дніпро. У межах проєкту планується заміна електромережі у приміщеннях загального користування та житлових кімнатах електрообладнання у Центрі довгострокового проживання ВПО.  Ремонтні роботи уможливлять безаварійну та надійну роботу електромережі, створять умови для комфортного і безпечного проживання ВПО, покращення їхнього психоемоційного стану.  

Громадська організація «Центр Стратегічних Ініціатив» (ЦСІ) із проєктом «Мій врожайний рік», Хмельницька область

Проєкт спрямований на покращення адаптації родин ВПО, сімей військовослужбовців ЗСУ та місцевих мешканців сільських громад Хмельниччини до проживання на землі шляхом надання у спільне користування садово-городнього обладнання і теплиць. До того ж, будуть організовані три вебінари для відібраних учасників проєкту стосовно вирощування сільськогосподарських культур: зокрема, «Особливості вирощування овочів у теплиці», «Підготовка саду і городу до весняно-польових робіт», «Екологічні методи покращення структури ґрунтів на присадибній ділянці» і 20 індивідуальних консультацій стосовно вирощування сільськогосподарських культур.