Фонд Східна Європа підтримує Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України у впровадженні Національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель (База даних будівель) — цифрового інструменту у складі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ).
4 квітня 2025 року в межах проєкту Power Up: Experience Sharing відбувся вебінар «Підключення до Бази даних будівель». У заході взяли участь 400 представників центральних органів виконавчої влади. Учасники дізналися, як зареєструвати свою організацію у ЄДЕССБ, підключитися до Бази даних будівель, а також отримали відповіді на практичні питання.
«Такий масштаб участі показує, наскільки потрібна технічна та методологічна допомога у роботі з Базою даних будівель. Вдячні Фонду Східна Європа та GIZ за те, що взяли на себе важливу роль в організації цієї підтримки», — зазначив у вітальному слові Артур Обідник, начальник відділу методологічного забезпечення та регулювання енергетичної ефективності Мінрозвитку.
Актуальність теми підтверджується великою зацікавленістю: на повторний вебінар, що відбудеться найближчим часом, вже зареєструвалися понад 500 представників виконавчої влади.
«Запуск Національної бази даних будівель — важливий крок до цифровізації даних про будівельний фонд в Україні. Це відкриває можливості для системного аналізу, планування та реалізації стратегій термомодернізації», — підкреслила Вікторія Школьна, керівниця компоненту «Національні реформи» проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», GIZ Ukraine.
Також заплановано практичні тренінги щодо внесення показників до Бази даних будівель — вони допоможуть забезпечити якісне та коректне наповнення бази.
Стежити за оновленням графіку вебінарів можна на офіційній сторінці про Порядок ведення Бази даних будівель.
Захід організований у межах проєкту Power Up: Experience Sharing, який реалізує Фонд Східна Європа за підтримки програми «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні», що виконується GIZ Ukraine за дорученням Уряду Німеччини та співфінансуванням SECO.