Подiлитись
27/01/2023
Знайшов підозрілий предмет?

Від початку повномасштабного вторгнення піротехнічними підрозділами ДСНС були знешкоджені майже 300 тисяч вибухонебезпечних предметів (ВНП). Ще 30% від усієї території України залишаються потенційно небезпечними. Щодня наші сапери розміновують будинки, вулиці, дороги у звільнених населених пунктах, але загроза для цивільного населення залишається доволі високою.

Міни, розтяжки, нерозірвані снаряди, саморобні вибухові прилади – все це ворог залишає по собі у великих кількостях. Навіть після завершення війни знадобиться багато років, щоб повністю очистити Україну від ВНП. Тому одне з головних і життєво важливих завдань – убезпечити та навчити українців правильного поводження з вибуховими пристроями.

У грудні Фонд Східна Європа разом із ДСНС запустили інформаційну кампанію з мінної безпеки в тих областях України, що найбільше постраждали від збройної агресії росії. Це Київ і Київська область, Миколаївщина, Донеччина, Сумщина, Житомирщина, Харківщина, Чернігівщина, Луганщина, Дніпропетровщина, Запоріжжя та Херсонщина.

Вулиці міст і сіл розкажуть через білборди та сітілайти про те, що слід робити при виявленні вибухових чи підозрілих предметів, та проінформують про застосунок «Розмінування України». Також у місцях найбільшого відвідування людей будуть розміщенні тематичні постери та поширюватимуться наліпки й буклети з детальною інформацією про різні види ВНП.

Майже 12 тисяч екземплярів друкованої продукції створено та розповсюджено, щоб українці були більш обізнаними та готовими до зустрічі з потенційною небезпекою. Адже кожен із нас має добре знати, як варто діяти, коли знайшов підозрілий предмет.

Інформаційна кампанія розроблена в межах програми «Дивись під ноги!», що впроваджується Фондом Східна Європа спільно з ДСНС та коштом DanChurchAid.