Подiлитись
19/10/2023
Візит європейських партнерів

12 жовтня разом із європейськими колегами та керівництвом ДСНС відвідали Навчальний центр ДСНС. Візит відбувся в межах програми «Спільнодія», що впроваджується Фондом Східна Європа коштом ЄС. 

Керівник операційного відділу з питань належного врядування Представництва ЄС в Україні Асьєр Сантіллан відзначив високий рівень залученості усіх представників державного та громадського сектору у відновлення України. 

«Попри війну, є відчуття позитиву та готовність людей прийти на допомогу один одному, разом із бажанням долучитися до процесів змін. Важливо, аби було глобальне розуміння того, як відновити країну як на державному, так і на громадському рівні. Така синхронізація неминуче сприятиме перемозі України», – сказав Асьєр Сантіллан Лузуріага під час відвідин Навчального центру ДСНС у Києві. 

Центр розташований на території найбільшої в Європі пожежної частини. Саме тут у межах Програми «Спільнодія» 250 добровольців-пожежників успішно пройшли навчання і отримали відповідні сертифікати.

«Частина курсантів оперативно вирушила на Херсонщину і допомагала боротися з наслідками підриву Каховської ГЕС. Такого результату нам вдалося досягти завдяки злагодженій роботі ДСНС, Фонду Східна Європа, партнерів-грантистів програми “Спільнодія” і, звісно, волонтерів», – розповів гостю президент Фонду Східна Європа Віктор Лях

Спільними зусиллями Центр модернізували. Зокрема, були оновлені та оснащені необхідною технікою навчальні аудиторії. 

«Найбільш перспективним напрямком удосконалення загальної системи реагування є створення саме таких добровольчих підрозділів. Ми вдячні нашим партнерам за підтримку і допомогу у модернізації центру, де щодня проходять підготовку десятки добровольців-волонтерів», – зазначив заступник голови ДСНС з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Роман Примуш.

Під час візиту учасники обговорили уже досягнуті результати програми та втілені проєкти. Приміром, мобільний застосунок «Розмінування України», який розроблено у співпраці з ДСНС. Також домовились про подальшу співпрацю, розробку нових проєктів та запуск кампаній, які сприятимуть якнайшвидшій Перемозі та відбудові сильної України.