Подiлитись
03/02/2023
Відкрили ще одне модельне укриття

Третього лютого в одному із закладів освіти Хмельницького відкрили укриття, яке повністю реконструйоване відповідно до вимог ДСНС та оснащене базовим набором усіх необхідних речей для безпечного та комфортного перебування тут дорослих та дітей. 

Це стало можливим завдяки програмі «Безпечна школа», яку реалізує Міжнародна  благодійна організація «Фонд Східна Європа» у співпраці з МОН, ДСНС України та МВС за фінансової підтримки низки партнерів – Eurasia Foundation та Terre des hommes, а також – компаній EPAM Ukraine, Baker Tilly International та METRO UA. 

«У співпраці з МОН, ДСНС і партнерами ми вже обладнали укриття у 28 навчальних закладів у шести містах України: Вінниці, Хмельницькому, Одесі, Києві, Чернігові, Сумах. Програма охопила понад 23 тисячі учнів та більше ніж 1 730 працівників освіти, які можуть безпечно та комфортно перебувати в укритті під час повітряної тривоги», –  розповів Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Укриття у Хмельницькому в межах програми є модельним. Реконструкція передбачала встановлення захищених мереж електропостачання, освітлення (враховуючи аварійне), водопостачання та санітарію, покриття для підлоги, штукатурку, установку вентиляції, облаштування належних входів і виходів тощо. Таким чином, воно може слугувати прикладом для інших освітян міста та області. 

Окрім команди Фонду Східна Європа, на презентацію укриття завітали заступник голови ДСНС Роман Примуш, заступник голови Хмельницької ОДА Володимир Юр’єв, міський голова Хмельницького Олександр Симчишин, в. о. директора Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Ольга Кшановська.

Щоб учням і дорослим було психологічно комфортно перебувати в укритті, його стіни декорували разом із дітьми під керівництвом відомого українського художника – Володимира Кузнєцова.

Окрім облаштування укриттів, у межах програми «Безпечна школа» дбають й про ментальне здоров’я дорослих та дітей. Так, разом із дитячою психологинею Світланою Ройз був розроблений безкоштовний онлайн-курс «Психологічна безпека дорослих і дітей під час повітряної тривоги у школі», доступний на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло! Його вже опанували понад 4 000 освітян. Також – карткова гра «Скажи мені: сила запитань», авторства Світлани Ройз, яку можна самостійно роздрукувати та застосовувати дорослим та дітям для психологічної підтримки одне одного.

*Назва освітнього закладу не згадується у публікації з міркувань безпеки.