Подiлитись
22/06/2023
Ukraine Recovery Conference 2023

У межах Ukraine Recovery Conference, що відбулася 21–22 червня в Лондоні, Фонд Східна Європа мав свою спеціальну програму. 

Разом із партнерами – Агентством із питань реконструкції та відновлення України та за підтримки Академії Фольке Бернадотта – Шведського агентства з питань миру, безпеки та розвитку – провели одноденний семінар на підтримку ролі громадянського суспільства в соціально згуртованій відбудові України. 

У межах семінару близько 30 організацій громадянського суспільства розробили рекомендації та ідеї щодо відбудови України. Згодом Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа, мав честь особисто представити ці напрацювання на зустрічі в Chatham House.

Серед наскрізних принципів документу – такі: 

  1. Забезпечення пріоритету прав людини, інклюзивності, гендерної рівності, повага гідності.
  2. Участь приватного сектору та ОГС у відбудові.
  3. Субсидіарність при розподілі донорської допомоги.
  4. Повний доступ до фактичних даних у межах чинного законодавства.
  5. Розгорнення механізмів та платформ, що дозволять ОГС працювати як партнери місцевого та національного уряду в плануванні та виконанні Стратегічного плану відбудови України.
  6. Підтримка обговорення шляхів реінтеграції територій, звільнених від російської окупації з 2014 року, в українську політичну систему.

Ознайомитися з повним переліком проєктних пропозицій можна за посиланням: https://bit.ly/46ctDVj.

Ukraine Recovery Conference показала, що підтримка України – надзвичайно висока. Усі – від Урсули фон дер Ляєн до очільників окремих країн ЄС – проголошують: «Ми бачимо Україну в Євросоюзі!» 

Наше завдання як представників громадянського суспільства – допомогти державі та владі експертизою, адвокацією спільного порядку денного, кращими практиками тощо. А також забезпечити контроль за дотриманням усіх демократичних принципів.