Подiлитись
29/03/2024
«Нам не однаково, і в цьому ми не самі»

Агенцію регіонального розвитку «Офіс євроінтеграції» Херсонської області створили 2019 року. Проте її діяльність набирає обертів лише 2021-го: тоді формують команду й починають перші проєкти в регіоні.

На початку повномасштабного вторгнення, рятуючись від російської агресії, Агенція роз’їжджається світом і повністю припиняє свою роботу. Проте незабаром попри зумовлені вторгенням виклики за дев’ять місяців формує абсолютно нову команду, щоб перезапустити діяльність. Функції та завдання організації ті самі, але змінюється фокус — підтримувати й відбудовувати громади Херсонщини.

Аліна Кузьміна, директорка Агенції, розповідає, що шукала в команду тих, хто розуміє особливості й потреби їхнього регіону:

«Об’єднались наші цінності щодо Херсонщини: нам дійсно болить, нам не однаково — і в цьому ми не самі».

У 2023 році Агенція готується до нового етапу своєї діяльності. Відновити втрачені комунікації, кристалізувати місію та візію, визначити командні ролі та почати працювати — такі пріоритети команди.

Саме тоді АРР «Офіс євроінтеграції» Херсонської області отримує запрошення від Фонду Східна Європа долучитися до навчання з управління проєктами. Програма Фонду «Відновлення і стійкість» саме й покликана підтримати публічних службовців і представників агенцій регіонального розвитку.

Учасниками програми стають і наші герої: директорка Агенції Аліна Кузьміна,  її заступник Максим Хлупін та проєктна менеджерка Наталя Мельникова.

А далі два місяці тренінгу «Відновлення і стійкість» команда Агенції навчається у провідних фахівців з управління проєктами, фандрейзингу, моніторингу й оцінювання, інституційного розвитку, комунікацій.

Потому закріплює здобуті знання — учасники мають розробити грантові заявки. Для цього команда Фонду Східна Європа долучає до програми менторів PMI Ukraine Chapter, які сертифіковані в галузі управління проєктами, та експертів із неурядової сфери та інституційного розвитку.

Під керівництвом і наглядом професіоналів команда АРР «Офіс євроінтеграції» Херсонської області готує проєктну заявку — розробляє фірмовий стиль та сайт організації. І вже подала її на грантову програму — і це поки перші та єдині учасники, які це зробили.

«Мені сподобалося, що навчання було доволі розлоге та структуроване. Часто дають загальну інформацію — тут було інакше. Ментори ділились досвідом, щотижня з нами комунікували. Було цінно чути їхні міркування, коментарі, поради. 

Раніше ми вже намагались залучати підтримку. Минулого року подавали проєкт, але не вдалось отримати грант. Потім, відвідавши тренінги, уже розуміла, чому», — розповідає пані Аліна.

Завдяки навчанню АРР «Офіс євроінтеграції» Херсонської області розпочала проєктну діяльність. Зараз команда очікує на результати конкурсу гранту щодо інституційної підтримки, щоб у разі перемоги інтенсифікувати роботу.

На фото: Команда Агенції з менторами та експертами програми

У межах програми «Відновлення і стійкість» команда Агенції розробляла одразу декілька проєктних заявок — консультувалася з менторами та ініціювала мозкові штурми. Проте інші ідеї поки довелося відкласти до шухляди.

Так, наприклад, проєкт відновлення даху в школі мали зупинити, бо місцевість постійно обстрілюють. Проте в організації навіть не думають складати руки.

«Сподіваємося, що з низкою представників громад вдасться зустрітися та поспілкуватися. Для нас це корисно: їхні відгуки задають координати й розуміння проблематики», — каже Аліна Кузьміна.

Команда завзято налагоджує зв’язок із громадами, комунікує з представниками адміністрацій правобережжя та окупованого лівобережжя Херсонщини, щоб завдяки новим ідеям та спільним проєктам залучати потрібні ресурси.

__________________

Програма «Відновлення і стійкість» реалізована Фондом Східна Європа коштом Федерального уряду Німеччини за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Програма покликана допомогти публічним службовцям підвищити свої компетенції у сфері управління проєктами. До участі в навчанні були залучені близько 40 представників облдержадміністрацій, муніципалітетів та агенцій регіонального розвитку Запорізької, Херсонської, Дніпропетровської, Чернівецької та Закарпатської областей.