Подiлитись
20/08/2023
Досвід громад: Тростянець

Упродовж місяця від початку повномасштабного вторгнення Тростянець на Сумщині перебував під окупацією. Згодом – став прихистком для людей, які втратили дім через війну.

Що відбувалося у перші дні після вторгнення? Яких руйнувань зазнала громада, як відновлювалася, як долає виклики Тростянець зараз? А також – про роботу з ВПО, які знайшли тут новий дім, відновлення, взаємодію з партнерами і багато іншого, читайте в інтерв’ю з мером міста Юрієм Бовою.

Пряма мова мера:
▪ «На третій день війни я повірив у те, що ми витримаємо – і треба чинити спротив попри те, що ворог явно був сильніший».
▪ «Ми розуміємо, що багато людей уже ніколи не повернеться на ту територію, звідки вони приїхали. Бо на Донбасі є села й міста, які повністю зруйновано. Тому наше завдання – щоб ці люди зупинились у нас. Сьогодні триває боротьба за людей насамперед».
▪ «…з’являються й нові партнерства. Наприклад, телефонує якось жінка, яка проживала в одному із сіл нашої громади, але вже дев’ять років вона в Німеччині, і питає, чим може допомогти. Я порадив їй сходити до мера того міста, де вона нині живе. І от зараз ми підписали вже угоду про партнерство з тим містом. Звідти нам надійшло вже три фури допомоги, а також потужний генератор, автобус, ліки, побутова техніка, меблі. Ми вже починаємо думати про спільні проєкти відбудови Тростянця, до яких вони готові залучати міжнародні фонди».
▪ «Оцей трикутник “влада–громадськість–бізнес” – надзвичайно важливий. Бо влада має відчувати потреби обох цих категорій. І для того, щоб була якісна комунікація, ти маєш бути в епіцентрі подій щодня».
Весь текст – за посиланням у шапці профілю.

Читайте більше в інтерв’ю для Інтерфакс-Україна.

А також дізнайтеся про досвід різних громад – на нашому курсі «Адаптація та інтеграція ВПО: досвід і можливості» на освітній онлайн-платформі Зрозуміло.

Інтерв’ю підготовлене у межах спільного спецпроєкту інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» та Фонду Східна Європа «Досвід громад», започаткованого за підтримки програми «Стійкість», яку виконує Фонд Східна Європа у консорціумі неурядових організацій на чолі з ERIM (Франція) та коштом Європейського Союзу.