Подiлитись
05/12/2023
Українське волонтерство у п’яти історіях

Громадянське суспільство та волонтери є рушійною силою для змін у країні за мирного часу, а воєнного – і поготів. Водночас вони відіграють важливу роль у подоланні наслідків війни в Україні. 

Повномасштабне вторгнення рф довело, наскільки життєво необхідною є консолідація всього суспільства. І переоцінити тут внесок волонтерства у ефективну та скоординовану допомогу військовим і цивільним неможливо.

Саме тому, щоб сприяти сталому розвитку потенціалу волонтерських груп і популяризації волонтерства в Україні, Фонд Східна Європа реалізував програму «Підсилення впливових осіб: працюємо заради миру» (коротка назва – «Спільнодія»).

У межах Програми були видані 16 малих грантів для організацій громадянського суспільства, які займаються волонтерською діяльністю. Кожен проєкт – особливий, із власною метою та філософією. За час реалізації Програми були проведені десятки тренінгів для волонтерів та кілька ретритів, розроблені методичні матеріали для створення добровільної пожежної команди у власній громаді тощо.

Досвід кожної з ОГС, яка взяла участь у Програмі «Спільнодія», – унікальний. Ми ж поділимося історіями п’яти організацій-учасниць із надією, що вони стануть яскравим прикладом не лише для нас, а і для інших волонтерських груп.  

Авторка текстів – Юлія Гудожник

Матеріали підготовлено у межах Програми «Спільнодія», яка виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень і ГО «Разом проти корупції» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Думки, викладені у цьому матеріалі, не обов’язково відображають позицію організацій-партнерів консорціуму та Європейського Союзу.