Подiлитись
13/06/2023
Реалізуємо програму «Разом ми – Шелтер»

Програма «Разом ми – Шелтер» стала логічним продовженням діяльності, яка була розпочата Фондом Східна Європа у березні 2022 року, – допомога українцям, які рятуються від бойових дій.

У фокусі програми – підвищення спроможності українських громадських організацій, які надають життєво важливі послуги людям, які постраждали від війни.

На сьогодні вже вісім таких організацій долучилися до програми «Разом ми – Шелтер». Кожна з них отримала грант до 1 100 000 грн для здійснення ремонтних робіт та облаштування прихистків для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у своїй громаді.

  • ГО «Фонд підтримки місцевого розвитку» створить кращі житлові умови в центрі для ВПО у Височанській громаді Харківської області. У межах проєкту заплановано проведення ремонтних робіт у 12 кімнатах та коридорі закладу, де нині перебувають 58 ВПО. Після війни тут навчатимуться 58 дітей з ментальною інвалідністю.
  • ГО «ХАРТ» планує придбати та встановити 94 вікна, а також закупити меблі та побутову техніку для мешканців прихистку для ВПО та осіб, чиє житло постраждало від воєнних дій, у м. Нікополь Дніпропетровської області. Також буде створена ігрова кімната для дітей дошкільного віку.
  • БО «Первомайський міський благодійний фонд “Джерело”» проведе капітальний ремонт харчоблока та закупить обладнання для прихистку у Первомайській громаді Харківської області. Це дозволить створити належні умови для приготування здорової їжі для ВПО, які тут проживають.
  • ГО «Єдине Джерело» покращить умови проживання у прихистку на базі санаторію у с. Березівське Харківської області, провівши частковий ремонт корпусу, де нині проживають 75 ВПО. Головна мета – підготувати приміщення до комфортної експлуатації в зимовий період.
  • ГО «Інститут соціальної трансформації» планує провести кілька етапів ремонтних робіт у центрі для ВПО Миронівської громади Київської області. Серед завдань – облаштування відмостки та приміщення укриття, створення локацій для забезпечення соціальних потреб мешканців, проведення косметичного ремонту в 10 кімнатах.
  • ГО «Джерело підтримки» замінить 76 вікон у прихистку для ВПО, що розміщений у нежитловому приміщенні у місті Дніпро. Наразі у прихистку мешкає 150 осіб. Після заміни вікон туди потенційно зможуть переїхати ще 70 осіб.
  • БО «БФ “Майбутнє будуємо разом”» планує провести капітальний ремонт харчоблока у прихистку на базі санаторію у с. Березівське Харківської області. Також буде придбане необхідне кухонне обладнання та побутова техніка для 348 ВПО, які зараз проживають у прихистку.
  • БФ «Милосердя» проведе ремонтні роботи у чотирьох санвузлах прихистку для ВПО у приміщенні навчального закладу міста Турка Львівської області. У межах проєкту також планується забезпечити безбар’єрний доступ для осіб з інвалідністю та розподіл санвузлів за статтю.

Програма «Разом ми – Шелтер» реалізується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Гуманітарного Фонду для України.