Подiлитись
12/03/2024
«Разом ми – Шелтер» у цифрах

У часи війни роль неурядових організацій набуває особливої ваги. За останні два роки громадський сектор України продемонстрував неймовірну гнучкість, оперативність та відданість справі. Його робота стала життєво важливою для підтримки українського суспільства та особливо тих, хто постраждав унаслідок бойових дій.

Від початку повномасштабного вторгнення наш Фонд прагне всіляко допомагати громадськості. Ми впроваджуємо корисні ініціативи, надаємо гранти, дбаємо про інституційний розвиток ГО.

Однією з таких ініціатив стала «Разом ми – Шелтер». Ця програма спрямована на підвищення спроможності місцевих громадських організацій, які допомагають людям, постраждалим від війни.

Завдяки фінансовій підтримці Гуманітарного фонду для України ми видали 26 грантів ГО Київщини, Харківщини, Дніпропетровщини, Львівщини та Херсонщини. Усього за рік реалізації програми «Разом ми – Шелтер» допомогу отримали понад 11 тисяч людей.

Організації, які перемогли у грантовому конкурсі, фокусувались на підтримці груп населення, які особливо потребують уваги – жінок, дітей, людей старшого віку та людей із інвалідністю.

Під час першої хвилі програми видано дев’ять грантів на суму до 1 100 000 грн для ремонту та облаштування прихистків для внутрішньо переміщених осіб. Це важливий крок до створення безпечних та комфортних умов проживання для 1 438 людей, зокрема 462 дитини, 334 людини старшого віку та 107 людей із інвалідністю.

Друга хвиля програми – це допомога непродовольчими товарами постраждалому населенню. 17 грантів на суму до 950 000 грн отримали неприбуткові організації з п’яти областей України. Увагу насамперед приділили Херсонщині, адже гуманітарна криза в регіоні стала критичною після ворожого теракту на Каховській ГЕС.

Комплекти для домашнього господарства, сімейні набори та комплекти для центрів тимчасового проживання отримали 9 775 людей, зокрема 2 809 дітей, 2 444 людини старшого віку та 1 017 людей із інвалідністю. Загалом у межах другої хвилі програми ГО роздали 3 476 наборів гуманітарної допомоги з засобами для побуту та комфортнішого перебування в укриттях.


Усі 24 партнерські ГО також пройшли оцінювання організаційної спроможності, після чого отримали індивідуальні плани розвитку. Також, за результатами оцінки та з огляду на запит організацій, ми спланували програму навчання.

За рік понад 80 представників НГО пройшли 10 тренінгів від спеціалістів із різних сфер. Серед тем тренінгів:

  • Використання цифрових інструментів в роботі громадської організації
  • AAP/PSEA та порядок розгляду чутливих скарг
  • Сторітелінг (написання історій успіху)
  • Управління організацією в умовах хаосу. Чому класичні інструменти не працюють і де шукати ті, які працюють
  • Гуманітарна Хартія та мінімальні стандарти гуманітарного реагування
  • Психологічна підтримка ОГС в умовах війни
  • Розробка проєктної заявки: тренінг із грантрайтингу
  • Робота з ризиками при впровадженні проєктів

Також у межах програми «Разом ми – Шелтер» ми розробили онлайн-курс «Як попередити 90% проблем в гуманітарному реагуванні», щоб допомогти громадському сектору підвищити рівень знань та професійності. Він доступний безплатно на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло!

Курс охоплює основні принципи та стандарти гуманітарного реагування, як-от: стандарт підзвітності перед постраждалим населенням та політику захисту від сексуальної експлуатації та наруги.

Експертки та ведучі онлайн-курсу – Діна Волинець та Ярослава Кравченко.

Станом на сьогодні на курс зареєструвалося майже 500 людей.

Програма «Разом ми – Шелтер» є яскравим прикладом того, як колективні зусилля створюють позитивні зміни та допомагають тим, хто опинився у складних обставинах. Такі ініціативи сьогодні є надважливими для стійкості та об’єднання громад та досягнення спільної мети – підтримки тих, хто потребує нашої допомоги та захисту.

Удячні всім партнерам, завдяки яким ми втілили цю програму.
Разом ми можемо більше.
Разом ми – Шелтер.