Подiлитись
14/05/2025
Конкурс на вибір експерта(-ів) для проведення оцінки організаційної спроможності для 100 українських організацій громадянського суспільства (ОГС) у межах проєкту «Імпульс»

Фонд Східна Європа (ФСЄ) оголошує конкурс на вибір експерта(-ів) для проведення оцінки організаційної спроможності для 100 українських організацій громадянського суспільства (ОГС).

Проєкт «Імпульс» виконується Фондом Східна Європа та Міжнародним фондом «Відродження» за підтримки Норвезького агентства з питань розвитку та співробітництва (Norad) у партнерстві зі Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку (Sida). Його мета – підвищити стійкість та ефективність організацій громадянського суспільства у найбільш постраждалих регіонах України, сприяти їхній залученості до раннього відновлення, демократичних реформ і захисту прав людини.

У межах проєкту Міжнародний фонд «Відродження» зосередиться на грантовій підтримці ОГС, тоді як Фонд Східна Європа – на підвищенні їхньої інституційної спроможності.

Проєкт передбачає надання 100 малих грантів для місцевих і регіональних ОГС, які сприятимуть відновленню, інклюзивності, гендерній рівності та екологічній стійкості.

Оцінка рівня організаційної спроможності (ООС) для 100 партнерських організацій відбуватиметься у п’ять етапів. На кожному з етапів буде оцінено по 20 організацій.

Орієнтовні дати початку оцінки рівня ООС кожної з п’яти когорт:

  • 1 липня 2025 року
  • 20 жовтня 2025 року
  • 15 січня 2026 року
  • 29 травня 2026 року
  • 20 жовтня 2026 року

Мета ООС у межах Проєкту – проведення комплексної оцінки рівня інституційного розвитку 100 ОГС, надання їм індивідуальних рекомендацій щодо розробки плану дій за результатами оцінки, визначення пріоритетних тем, які будуть враховані ФСЄ при підготовці навчальної програми для цих організацій, та надання менторської підтримки.

Порядок проведення ООС:

  1. Розробка онлайн-анкети для проведення оцінки та погодження її з представниками Замовника.
  2. Проведення стартових зустрічей з кожною когортою організацій. Мета зустрічей – ознайомити партнерські організації з метою та завданнями оцінки, механізмом проведення, озвучити, яку користь та результати вони отримають від проходження оцінки. Тривалість кожної зустрічі – до 1 год.
  3. Проведення фасилітованих зустрічей команд партнерських організацій з метою заповнення анкет.
  4. Проведення індивідуальних зустрічей з презентацією результатів анкетування та їх обговорення.
  5. Підготовка індивідуальних рекомендацій щодо плану дій з подальшого інституційного розвитку для кожної партнерської організації.
  6. Підготовка узагальнених звітів для Замовника (до п’яти сторінок) за результатами оцінки кожної когорти організацій. Звіт має містити зведений аналіз інституційної спроможності організацій, ключові напрямки, за якими необхідне посилення спроможності організацій, рекомендації щодо підвищення потенціалу організацій.
  7. Підготовка та надання замовнику зведеної бази даних результатів оцінки у формі таблиці Excel.

За результатами роботи з кожною з хвиль грантоотримувачів Експерт(и) надає(-ють) Програмі такі документи:

  1. Заповнені анкети за кожною партнерською організацією.
  2. Зведена таблиця з результатами анкетування кожної хвилі грантоотримувачів.
  3. Індивідуальні рекомендації для кожної партнерської організації щодо її подальшого розвитку.
  4. Звіт із загальними висновками щодо результатів проведення ООС та рекомендаціями пріоритетних тем для проведення тренінгів та надання менторської підтримки для партнерських організацій (до п’яти сторінок).
  5. Акт приймання–передачі наданих послуг, що підтверджує факт надання послуг у повному обсязі.

Часові межі виконання

Очікуваний період надання послуг – з 1 липня 2025 року по 31 грудня 2026 року. Орієнтовні дати початку роботи з кожною з когорт грантоотримувачів вказані вище.

Для участі в конкурсі необхідно надіслати такі документи:

  • підписану заяву на участь у конкурсі згідно шаблону (Додаток 1);
  • резюме експерта(-ки) та інші документи, що підтверджують наявність відповідного досвіду та кваліфікацію учасника конкурсу;
  • опис досвіду оцінювання рівня організаційної спроможності ОГС (з використанням як методики ОСА, так і інших) за останні три роки.

Учасники, які будуть відібрані за критеріями, будуть запрошені на співбесіду. У деяких випадках ФСЄ може додатково запитати від учасника контакти осіб, які можуть надати рекомендацію або копії попередніх аналогічних контрактів.  ФСЄ залишає за собою право обрати декількох заявників для виконання завдань конкурсу.

Критерії оцінки:

  • Якість поданої заявки.
  • Кваліфікація експерта (ки).
  • Обґрунтована тривалість виконання робіт.
  • Запропонована вартість послуг.

ФСЄ гарантує дотримання авторських прав та конфіденційності щодо всіх об’єктів інтелектуальної власності, поданих у складі пропозицій.

Заявки приймають до 23 травня 2025 року включно на адресу [email protected] з приміткою у темі листа «Конкурс на пошук експерта з ООС – Імпульс». Запитання щодо цього конкурсу на відбір можна надсилати на електронну адресу: impulse@eef.org.ua.