Подiлитись
Школа організацій з розвитку підприємництва

Програма «Школа організацій з розвитку підприємництва: 2-й компонент “На варті інтересів бізнесу”» реалізується Фондом Східна Європа за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Період реалізації: березень 2020 – грудень 2022 року.

Школа складається із двох компонентів. Фокус першого, що його реалізує CIVITTA, – залучення МСП до місцевого економічного врядування, налагодження діалогу та об’єднання зусиль влади та підприємців для місцевого економічного розвитку. Другий компонент, який реалізує Фонд Східна Європа, спрямований на моніторинг діяльності місцевої влади та збільшення прозорості у взаємодії місцевого бізнесу з владою.

Завданням другого компоненту Школи ОРП є посилення спроможностей організацій із розвитку бізнесу на місцевому рівні. Щоб ці організації ставали сильнішими, дієвими гравцями у сфері захисту інтересів малого та середнього бізнесу. Програма – всеукраїнська. В межах Школи були відібрані організації та ініціативні групи. Під час участі у програмі вони ознайомлюються із сучасними інструментами для розвитку сприятливого бізнес-середовища та можуть отримати грант на реалізацію власної ініціативи.

В результаті участі у Програмі партнерські організації отримують: 

  • вміння використовувати інноваційні інструменти для здійснення моніторингу дій влади;
  • організаційне зростання;
  • реалізацію своїх ініціатив завдяки грантовій та менторській підтримці;
  • експертизу та практичний досвід адвокаційних кампаній;
  • посилення своєї ролі ефективних учасників взаємодії «Влада – Бізнес – Громада».

Програма складається з кількох напрямків:

Навчання, або тренінгова складова

Тридцять відібраних партнерських організацій та ініціативних груп взяли участь у піврічній тренінговій програмі. Вона складалася з п’яти модулів, які охоплювали: стратегічне планування та розвиток, основи лідерства та фандрейзингу, місцевий економічний розвиток і роль місцевих органів влади і бізнесів, діалог державного та приватного секторів, комунікацію з місцевими органами влади, а також моніторинг ефективності роботи органів влади місцевими бізнесами. Учасники також дізналися про інструменти електронної демократії та відкриті дані для місцевої регуляторної та економічної політики.

Онлайн-курс «На варті інтересів бізнесу»

Після завершення тренінгової програми був розроблений онлайн-курс «На варті інтересів бізнесу» на Освітній онлайн-платформі Zrozumilo!. Він акумулював знання та матеріали, накопичені під час навчання, та зробив їх доступними для всіх охочих. Курс допомагає опанувати інструменти для трансформації в потужних гравців місцевого розвитку (потужних гравців на місцях), краще зрозуміти інтереси малого та середнього бізнесу, розібратися, як залучати підприємців до місцевого економічного врядування та налагоджувати діалог між місцевою владою і підприємцями, здобути практичні знання щодо інструментів покращення бізнес-середовища.

Підготовка грантових ініціатив та допомога у їх упровадженні

У співпраці з USAID КЕУ команда Фонду допомагає відібраним організаціям розвивати власні проєктні ініціативи та впроваджувати малі гранти. Йдеться про допомогу у розвитку проєктних ідей, надання менторської підтримки у підготовці грантових пропозицій, супроводі, а також проведення моніторингу та оцінки роботи грантоотримувачів. Грантові ініціативи спрямовані на пожвавлення бізнес-середовища на місцевому рівні, а також підтримку і захист прав та інтересів МСП.

Регуляторна ініціатива

Ця активність покращує взаємодію органів місцевого самоврядування, бізнесу та недержавного сектору через співробітництво в регуляторній сфері. Не менше семи громад беруть участь в ініціативі та працюють над покращенням регуляторної політики на місцевому рівні. Фонд надає комплексну експертну підтримку, щоб удосконалити наявні та розробити нові прогресивні регуляторні акти, які полегшать умови провадження бізнесу, а отже, сприятимуть місцевому економічному розвитку.