Подiлитись
25/09/2023
Нові гранти для ГО

Програма «Разом ми – Шелтер» продовжує свою активну роботу з допомоги українцям, які рятуються від бойових дій. Нагадаємо, що у фокусі програми – підвищення спроможності українських громадських організацій, які надають життєво важливі послуги людям, постраждалим від війни.

Під час першої хвилі реалізації програми Фонд Східна Європа видав громадським організаціям дев’ять грантів  розміром до 1 100 000 грн на здійснення ремонтних робіт та облаштування у своїх громадах прихистків для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

На черзі – реалізація другої хвилі, у межах якої ми надамо ще 16 грантів на суму до 950 000 грн на задоволення потреб постраждалого населення у непродовольчих товарах.

Перші п’ять неприбуткових організацій уже отримали фінансування для втілення своїх проєктів, три з них – із Херсонщини. Першочергову увагу було надавано саме цій області України, оскільки гуманітарна криза після підриву окупантами Каховської ГЕС стала ще більшою.

  • ГО «МрійДій» від перших днів повномасштабного вторгнення долучилася до допомоги мирному населенню Миколаївської та Херсонської областей. Зараз організація прагне підтримати населені пункти Станіславської ОТГ Херсонської області, а саме забезпечити мешканців такими необхідними речами, як постільна білизна, посуд, господарські предмети. Серед бенефіціарів проєкту – пенсіонери, люди з інвалідністю та неповні родини. У межах проєкту планується допомогти 115 родинам, а це близько 280 людей.
  • ГО «ХАБ Бізнес освіти». Організація із Закарпатської області, команда якої складається з досвідчених підприємців з різних сфер. Усі вони – ВПО, які пройшли складний шлях релокації власних бізнесів та їх відновлення. За час великої війни ГО здобула значний досвід надання гуманітарної допомоги. Зараз організація має на меті забезпечити місцевих мешканців і вимушених переселенців Херсонщини, які опинилися у скрутному становищі, наборами домашнього господарювання. Усього планується допомогти 166 родинам.
  • ГО «Спілка журналістів “Альтернатива”» від перших днів війни створила Волонтерську команду херсонських журналістів. Протягом 255 днів окупації міста команда допомагала жителям сіл на лінії фронту, а також жителям Херсона та передмістя. У межах проєкту ГО планує надати гуманітарну допомогу (358 непродовольчих наборів) херсонцям, які постраждали внаслідок екологічної катастрофи від підриву Каховської ГЕС та чиї будинки були затоплені.
  • БО «Благодійний фонд “Центр допомоги переселенцям та Армії”» підтримують вимушених переселенців зі східних та південних регіонів України у місті Дніпро. Завдяки гранту організація хоче забезпечити 400 домогосподарств – понад 1000 людей – непродовольчими наборами для оперативного вирішення побутових питань в екстрених ситуаціях. Першочергову увагу буде приділено найбільш вразливим групам населення ВПО, зокрема людям з інвалідністю, багатодітним сім’ям та ін.
  • БО «Благодійний фонд “Джерело Відродження”» допомагає населенню Куп’янська та Куп’янського району, яке постійно знаходиться під загрозою артобстрілів і використовує недостатньо обладнані бомбосховища. У межах проєкту організація надасть 100 сім’ям, а це близько 300 людей, сімейні комплекти, які будуть використовуватися в укриттях. До кожного набору увійде два каремати, два спальних мішки, дві ковдри, дві подушки, каністра та лампа-повербанк.

Уже незабаром розповімо про інші громадські організації, які отримають гранти в межах програми. Тож стежте за нашими новинами!

Програма «Разом ми – Шелтер» реалізується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України.